Fortuna přiostřila, nabídne nejlevnější loterii v Česku

Tereza Holanová Tereza Holanová
26. 4. 2012 14:56
Sázení v jednom sloupečku vyjde o čtvrtinu levněji než u Sazky. Ta se ale nebojí
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Sázkařská společnost Fortuna spouští 2. května novou číselnou hru Superloto. Ta má být zatím nejlevnější v Česku. Je to další tah, jak vytlačit Sazku z pozice lídra trhu, tvrdí zástupci Fortuny.

Vsazení jednoho sloupečku bude stát 12 korun, tedy o čtvrtinu méně než u Sazky, která prodává sloupeček za 16 Kč.

Největší loterijní skupina v Česku si však nemyslí, že by ji cenový krok Fortuny ubral zákazníky.

"Poměr ceny k možnému počtu výher je stále atraktivní, vyrábíme více než jednoho milionáře týdně, což se Fortuně ještě nepodařilo," říká pro Aktuálně.cz mluvčí Sazky Václav Jalovecký. Z tohoto důvodu sázkařský gigant s cenou hýbat neplánuje.

Losovat se bude častěji

Kromě levnějšího sázení chce Fortuna lákat také na častější slosování, ke kterému bude nově docházet třikrát týdně - v úterý, čtvrtek a neděli. U Superlota budou sázkaři tipovat tradičních šest čísel ze 49, v každém slosování se přitom potáhne dvakrát.

Minimální výhra ve druhém pořadí (hráč uhodne oněch šest čísel) činí 5 milionů korun. V prvním pořadí, kde se jedinec strefí i do barvy, se jedná o 10 milionů korun.

Vedení podniku přitom slibuje, že sázkaři budou moct získat hned od začátku tyto výhry. "Chceme odfiltrovat handicap začínající loterie, kdy se přerozdělují až nabrané tržby," doplňuje ředitel marketingu Fortuna Entertainment Group Zdeněk Lang.

Nová hra se má stát vlajkovou lodí společnosti, současné Loto se upozadí.

Jedním z cílů vedení firmy je také snížit věkový průměr sázkařů. Mladší lidi budou lákat na sociálních sítích. Loterii jim přitom chtějí v první řadě prezentovat jako zábavu, ne zdroj výhry, tvrdí Lang a zmiňuje kampaň, ve které figuruje sud piva.

Sazka má tuhý kořínek

O zákazníky Fortuna, která je součástí finanční skupiny Penta, bojuje především s již zmíněnou Sazkou, která do loňského roku držela v oblasti číselných her monopol.

Fortuna přitom využila období, kdy se Sazka nacházela v insolvenci, a v červenci spustila na sedmi stech terminálech první číselnou hru Loto.

V průběhu podzimu však hlavní konkurent opět svoji pozici posílil a začal si z tržního koláče zpátky ukrajovat, přiznal generální ředitel Fortuna Loterie Jiří Hosnedl.

Kromě Sazky si na loterijním trhu Fortuna konkuruje se skupinou Tipsport. "Jeho loterie nás ale neohrožuje," uvedli zástupci společnosti na čtvrteční tiskové konferenci.


 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy