ČEZ má čtyři zájemce o elektrárnu Dětmarovice

ČTK ČTK
8. 10. 2012 16:04
Jména zájemců zatím známá nejsou, spekuluje se o Dalkii nebo EPH
Elektrárna Dětmarovice
Elektrárna Dětmarovice | Foto: Jan Langer

Praha - O černouhelnou elektrárnu Dětmarovice se ucházejí čtyři zájemci. Jejich jména ani bližší informace o jejich nabídkách však ČEZ zatím nezveřejnil, s poukazem na to, že stále trvá formální posuzování.

O elektrárnu měli v minulosti zájem dodavatel tepla na severu Moravy Dalkia nebo Energetický a průmyslový holding (EPH), největší dodavatel tepla v Česku. Žádná z firem ale neuvedla, zda nabídku podala.

O Dětmarovice podle informací v tisku mohla mít zájem také těžební společnost NWR či některá investiční skupina.

Elektrárna Dětmarovice leží v blízkosti polských hranic a s výkonem 800 megawattů je nejvýkonnější elektrárnou spalující černé uhlí v Česku.

ČEZ prodává své uhelné elektrárny, aby získal finanční prostředky, ale především, aby přesvědčil Evropskou komisi, že neomezuje konkurenci.

ČEZ nabízí k prodeji pět elektráren: Počerady, Chvaletice, Tisovou spolu s Mělníkem 3 a Dětmarovice. Kolik elektráren ČEZ prodá, zatím není jisté. Pro urovnání sporu s Bruselem možná české firmě nebude stačit prodej jen jedné elektrárny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy