Antimonopolní úřad: Penta může převzít prodejny Koruna

Radek Pecák Radek Pecák
9. 3. 2010 10:42
Transakce podle Antimonopolního úřadu nenaruší podstatně hospodářskou soutěž
Výtvarná podoba vnějšku prodejny se musela několikrát předělávat. Například kvůli památkářům.
Výtvarná podoba vnějšku prodejny se musela několikrát předělávat. Například kvůli památkářům. | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Skupině Penta už zřejmě nic nezabrání v převzetí společnosti PR market, která na severní Moravě provozuje síť supermarketů Koruna. Spojení ve zjednodušeném řízení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Rozhodnutí ale zatím není pravomocné.

"Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto případ povolil ve zjednodušeném řízení," uvedl předseda úřadu Petr Rafaj.

Penta zatím na území ČR provozovala zhruba stovku maloobchodních prodejen s potravinami a smíšeným zbožím, zejména pod značkou Žabka.

Penta chce v nákupech pokračovat

"Chceme stát v čele konsolidace nezávislého maloobchodního trhu v Česku. Koruna je první akvizicí, v dalších hodláme pokračovat. Vedle menšího formátu convenience (Žabka) budeme rozvíjet i formát supermarketů," zdůvodnil před časem akvizici Jozef Janov, investiční ředitel Penty.

Značky Žabka i Koruna zůstanou nadále zachovány, pro zákazníka by se nic podstatného nemělo měnit, vyplývá z dřívějšího vyjádření Penty.

Koruna loni dosáhla tržeb 1,2 miliardy a zaměstnávala 600 pracovníků.

 

 

  

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy