Vtip v architektuře? Podívejte se, že to je možné

Vtip v architektuře? Podívejte se, že to je možné
NL Architects/ Slovenská národní galerie, Bratislava  Jako reakci na stupidní podobu reklamy umístěnou na přemostění Slovenské národní galerie v Bratislavě vytvořilo holandské studio NL Architects projekt Feel the difference, ve kterém přeměnili její brutalistní fasádu na nakloněnou dálnici s auty v reálné velikosti.
NL Architects/ Multi Mill, Amsterdam  Otočné pódium Multi Mill, kombinující divadelní prostor s kinem a přehlídkovým molem. Velmi zajímavý a hravý příspěvek NL Architects pro veřejný prostor amsterdamského přístaviště. Jenom ne nudu!
Terunobi Fujimori/ Takasugi-an House  „Velmi vysoký čajový dům" od jednoho z nejdiskutovanějších japonských architektů. Umístěný ve výšce 6 m na vrcholech 2 kaštanů je návratem do krajiny dětských her. Levitující čajový obřad, kontemplace ve vesmíru či reminiscence na pohádkové domy na kuřích nožkách.
Neutelings/ Shipping and Transport College, Rotterdam  Budova Mezinárodního centra námořní školy připomínající periskop atomové ponorky kotvící v řece Maase. Skulpturální architektura s výjimečným prostorovým řešením, která se stala dominantou rotterdamského přístavu. Nadsázka, hravost, barevnost.
Foto: Archív Galerie Jaroslava Fragnera
Věra Tůmová
20. 3. 2012 7:00

Humor si spojí s architekturou jen málokdo. Přesto existuje řada prestižních světových autorů, kteří se jej nebojí a do svých děl dokážou zakomponovat vtip a nadsázku. Ve spolupráci s Danem Mertou, ředitelem Galerie Jaroslava Fragnera, vám přinášíme vybranou kolekci vtipných architektonických kousků.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy