Krb v paneláku? Jedině na biolíh

Ingrid Špátová
17. 11. 2011 3:06
Již žádný nepořádek od popelu a dřeva - krby jsou nyní na biolíh
Foto: Respectus

Sledovat plápolající oheň u sebe doma je lepší, než sledovat televizi. Ne každý si však mohl tento požitek dopřát. Moderní technologie jdou stále dopředu a krb si nyní mohou dovolit i lidé v paneláku nebo bytovce. Krby na biolíh jsou krby bez popelu, komínu, dřeva nebo zásuvky na elektřinu. Jediné, čím se topí, je líh, ať už v gelové či tekuté formě.
Krby na biolíh jsou jednou z více alternativ k pravým krbům, stejně jako umělé krby, DVD s plápolajícími plameny nebo plynový krb pracující na bázi plynového sporáku. Velikou výhodou bio krbů je jejich šetrnost k životnímu prostředí i k domácnosti. Při spalování biolihu se neuvolňují žádné škodlivé látky, vzniká pouze pára. Zároveň jsou připravené k použití okamžitě po rozbalení. Instalovat jej je možné kdekoliv v interiéru, samozřejmě s ohledem na styl a zařízení místnosti. Krby lze pořídit v závěsné variantě, to znamená, že se pověsí na zeď, dále ve formě volně stojícího krbu nebo stolní krby. Ve srovnání s klasickými či ostatními alternativními krby jsou náklady na bio krby o mnoho nižší.
Bio krb se dá sehnat již za ceny zhruba od dvou tisíc korun.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Seriál ze světa Pán prstenů stál 10 miliard korun, čtvrtinu Nový Zéland vrátí Amazonu

Kvůli seriálu ze světa Pána prstenů navýší Nový Zéland jednorázově pobídky pro zahraniční filmaře. Cílem je povzbudit ekonomiku a turismus. Firma Amazon, která seriál natáčí, místo dříve slíbených 20 procent dostane zpět až 25 procent prokazatelně utracených peněz, informovala agentura Reuters.

Amazon za první řadu utratí okolo 650 milionů novozélandských dolarů, v přepočtu 10 miliard korun. Pokud je správně vyúčtuje, Nový Zéland firmě vrátí čtvrtinu, tedy 2,5 miliardy korun. "Dohoda s Amazonem vytváří nová pracovní místa a zvyšuje poptávku u místních dodavatelů. Přispěje také k rozvoji turismu a propagaci Nového Zélandu v zahraničí," vysvětluje novozélandský ministr pro ekonomický a regionální rozvoj Stuart Nash.

Díky natáčení první řady seriálu v největším novozélandském městě Auckland vzniklo přes 1200 pracovních míst. Prvních osm epizod bude mít ve videotéce Amazon Prime premiéru letos, na druhé řadě už se pracuje.

Zdroj: Reuters
Další zprávy