Krb v paneláku? Jedině na biolíh

Ingrid Špátová
17. 11. 2011 3:06
Již žádný nepořádek od popelu a dřeva - krby jsou nyní na biolíh
Foto: Respectus

Sledovat plápolající oheň u sebe doma je lepší, než sledovat televizi. Ne každý si však mohl tento požitek dopřát. Moderní technologie jdou stále dopředu a krb si nyní mohou dovolit i lidé v paneláku nebo bytovce. Krby na biolíh jsou krby bez popelu, komínu, dřeva nebo zásuvky na elektřinu. Jediné, čím se topí, je líh, ať už v gelové či tekuté formě.
Krby na biolíh jsou jednou z více alternativ k pravým krbům, stejně jako umělé krby, DVD s plápolajícími plameny nebo plynový krb pracující na bázi plynového sporáku. Velikou výhodou bio krbů je jejich šetrnost k životnímu prostředí i k domácnosti. Při spalování biolihu se neuvolňují žádné škodlivé látky, vzniká pouze pára. Zároveň jsou připravené k použití okamžitě po rozbalení. Instalovat jej je možné kdekoliv v interiéru, samozřejmě s ohledem na styl a zařízení místnosti. Krby lze pořídit v závěsné variantě, to znamená, že se pověsí na zeď, dále ve formě volně stojícího krbu nebo stolní krby. Ve srovnání s klasickými či ostatními alternativními krby jsou náklady na bio krby o mnoho nižší.
Bio krb se dá sehnat již za ceny zhruba od dvou tisíc korun.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Řecko schválilo zákon protim demonstracím, tisíce lidé proti němu protestují

Řecký parlament dnes schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru Atén zároveň protestovaly tisíce lidí. Legislativu navrhla řecká konzervativní vláda, podle které časté demonstrace ohrožují veřejnou bezpečnost a mají negativní dopady na obchod, píše agentura Reuters.

Před parlamentní budovou proti právní úpravě demonstrovalo okolo 10 000 lidí. Od hlavního davu se oddělila skupina manifestantů, která na dohlížející policii házela zápalné lahve. Bezpečnostní složky proti nim zakročily slzným plynem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté, co jej v květnu úřady propustily do domácího vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s lidmi nakaženými koronavirem. Americké úřady podle Cohenova právníka došly k závěru, že někdejší Trumpův důvěrník porušil podmínky, na jejichž základě byl propuštěn do domácího vězení, napsal server televize CNBC.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Americké úřady se bojí, že by se Epsteinova přítelkyně mohla po svém zatčení zabít. Nosí proto i oblek z papíru

Americké federální úřady se obávají, že by dlouholetá přítelkyně zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová mohla po svém zatčení spáchat ve vězení sebevraždu. Sebrali jí proto veškeré látkové oblečení a povlečení a dali jí namísto toho oblek z papíru, napsala agentura AP s odkazem na nejmenovaný informovaný zdroj.

Maxwellová je nyní ve federální věznici ve městě New York. Tamní vězeňská služba přitom přijala výjimečná opatření, jejichž cílem je zajistit, aby si zadržená neublížila sama nebo ji nenapadli spoluvězni, uvedl zdroj AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy