Kaplického blob stojí místo na Letné na Lesné

Kaplického blob stojí místo na Letné na Lesné
Jen ta velikost jako by tak nějak neseděla.
Oko blobu totiž na Brno shlíží z výšky pouhých čtyř metrů. Maketa Kaplického díla vyrostla v dobré společnosti - poblíž ulic Loosova a Jurkovičova.
S nápadem přesadit do Brna alespoň maketu Kaplického blobu přišel student práv Martin Felgr. Zdůrazňuje, že šlo o momentální nápad a inspiraci prací slavného architekta.
Zástupci investora ale upozorňují, že proporce originální stavby zůstaly zachovány - blob má čtvercovou základnu sedm krát sedm metrů.
Foto: Veronika Skálová
Veronika Skálová Veronika Skálová
20. 9. 2011 17:06

Brno - Praha o blob nestála, proto místo na Letné vyrostl na brněnské Lesné. Namísto originální budovy Národní knihovny z pera Jana Kaplického bude brněnská "chobotnice" sloužit jako autobusová zastávka. Její návrh vznikl v rámci reklamní kampaně nápojového gigantu Pepsi, který stavbu zastávky také zaplatil. Na kolik extravagantní přístřešek přišel, ale nechce firma upřesnit.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy