Kaplického blob stojí místo na Letné na Lesné

Kaplického blob stojí místo na Letné na Lesné
Jen ta velikost jako by tak nějak neseděla.
Oko blobu totiž na Brno shlíží z výšky pouhých čtyř metrů. Maketa Kaplického díla vyrostla v dobré společnosti - poblíž ulic Loosova a Jurkovičova.
S nápadem přesadit do Brna alespoň maketu Kaplického blobu přišel student práv Martin Felgr. Zdůrazňuje, že šlo o momentální nápad a inspiraci prací slavného architekta.
Zástupci investora ale upozorňují, že proporce originální stavby zůstaly zachovány - blob má čtvercovou základnu sedm krát sedm metrů.
Foto: Veronika Skálová
Veronika Skálová Veronika Skálová
20. 9. 2011 17:06

Brno - Praha o blob nestála, proto místo na Letné vyrostl na brněnské Lesné. Namísto originální budovy Národní knihovny z pera Jana Kaplického bude brněnská "chobotnice" sloužit jako autobusová zastávka. Její návrh vznikl v rámci reklamní kampaně nápojového gigantu Pepsi, který stavbu zastávky také zaplatil. Na kolik extravagantní přístřešek přišel, ale nechce firma upřesnit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy