Nic typického. Pět domů, které jsou jiné

Nic typického. Pět domů, které jsou jiné
Co na to říkáte vy?
Jednou větou: štěstí, pohoda a klídek. Ten šťastlivec, kdo tady bude bydlet, ale není autor projektu, ale někdo jiný - jmenuje se Bínek.
Interiér netradičního domu č. 1.
Polarita je specifická vlastnost protikladných charakterů dvou prvků, přičemž platí, že jejich vzájemný vztah v jediném systému je předpokladem existence každého z nich.
Foto: Archiv PROJEKTSTUDIO
Veronika Skálová Veronika Skálová, Lucie Kalivodová
8. 2. 2012 11:40

Ostrava/Praha - Protiví se vám domy na klíč, které zaplňují satelitní čtvrti a jsou jeden jako druhý? Pak se vám určitě bude líbit některý z návrhů ostravských architektů z ateliéru PROJEKTSTUDIO - jejich rodinné domy mají hlavně fugovat a odpovídat individuálním potřebám toho, kdo v nich bydlí. "Lidé nemohou bydlet v soše, která je sice hezká, ale nepraktická," vysvětlil jednu ze zásad ateliéru architekt David Kotek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy