Z Rumunska přijíždí na české silnice Ford EcoSport. Designem i vlastnostmi míří na starší generaci

Z Rumunska přijíždí na české silnice Ford EcoSport. Designem i vlastnostmi míří na starší generaci
Celkovým pojetím designu navazuje modernizovaný EcoSport na větší modely Edge a Kuga. Nechybí výrazný nasávací otvor chladiče, do boků protažené přední světlomety, výrazné mlhové světlomety ani klínovitý profil a střešní spojler
Designéři však u malého EcoSportu nedokázali dokonale skloubit všechny linie a prolisy do harmonického celku. Na svědomí to má hlavně nepoměr prosklené a plechové části karoserie, takže automobil spíše připomíná karikaturu výše zmíněné Kugy
S 4096 mm délky je EcoSport nejkratším automobilem ve svém segmentu a má po Suzuki Vitara také druhý nejkratší rozvor (2519 mm)
Zároveň je suverénně nejvyšší (1653 mm). Šířkou 1765 mm se nachází přibližně uprostřed konkurence, která se pohybuje v rozpětí 1729 mm (Citroën C4 Cactus) až 1800 mm (Hyundai Kona)
Foto: Jiří Kaloč
Jiří Kaloč
28. 12. 2017 13:07
Jednou z prvních automobilových novinek roku 2018 bude kompaktní SUV Ford EcoSport. V nabídce Fordu i na výrobních linkách továrny v rumunské Craiově tento model nahrazuje minivan B-Max, který skončil letos na podzim bez náhrady. Exkluzivně jsme se s novým crossoverem od Fordu seznamovali na silnicích v okolí portugalského Estorilu.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy