Vybrali jsme nejošklivější auta světa. Doplatila na snahu o praktičnost i touhu vyniknout

Britský Marcos Mantis z konce šedesátých let je tak odpudivé auto, že ho jen stěží lze popsat slovy.
Youabian Puma - Tohle smysly těžko vstřebatelné monstrum má na svědomím kalifornský plastický chirurg, který se mix mezi velkým pick-upem a kabrioletem Volvo C70 rozhodl prodávat celebritám za částku přesahující jeden milion dolarů. Fascinující je, že se jen výjimečně objevuje na seznamech nejošklivějších aut světa, přitom autor této fotogalerie jej osobně viděl na autosalonu v Los Angeles. Následkem byla několikahodinová nevolnost. Neexistuje tak zřejmě ošklivějšího vozu a zaslouží si první příčku.
Fiat Multipla - Naopak italský rodinný vůz se objevuje snad v každém výběru ošklivých aut. Domníváme se, že mnohem více ošklivosti pobral až po faceliftu, který odstranil známý „schod“. Ten jej dělal alespoň trochu zajímavým. Poté už byla Multipla jen obyčejnou kostkou na kolech.
Pontiac Aztec - Rodinná auta jsou vůbec pro designéry problémem. Pontiac Aztec snad nepotřebuje rozsáhlejší komentář. Pro svou ošklivost jeho známost přesáhla hranice USA, pro které byl původně určen. Není divu, že značka zrkachovala.
Škoda Roomster - Praktický a levný. Takový bezesporu Roomster je a právem si vysloužil řadu spokojených majitelů. Zejména při pohledu z boku se ale nelze ubránit dojmu, že tu něco nesedí – vpředu Fabia, vzadu dodávka, to nefunguje. Škoda už v jeho výrobě pokračovat nebude.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
7. 5. 2018 7:31
Design je záležitost vkusu. Jednomu se auto může líbit, druhému nikoliv. Jsou ale vozy, které přijdou odpudivé téměř každému. Zkrátka jsou disproporční, mají ošklivé masky a nehezké zádě. Většinou na to doplatí krátkým životem a špatnými prodejními výsledky. Existují ale i výjimky. V galerii si prohlédněte, která auta jsou podle nás nejošklivější na světě.
 

Právě se děje

před 32 minutami

V Česku žije 10,68 milionu lidí, za tři čtvrtě roku přibylo 31 tisíc obyvatel

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů. 

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) situace nicméně pacienty neohrožuje, protože ostatní krajské nemocnice problém s počítači nemají. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy