Volkswagen kvůli Dieselgate ztrácí. V únoru mu značně klesly prodeje v USA, Jižní Americe i v Číně

ČTK ČTK
11. 3. 2016 12:22
Přestože na řadě trhů zaznamenává Volkswagen ztráty, člen představenstva značky VW zodpovědný za prodej a marketing Jürgen Stackmann vidí letošní rok celkem pozitivně. "Naši zákazníci nám zůstávají věrní i v tomto pro nás obtížném období a nadále nám vyjadřují důvěru," sdělil.
Aféra Volkswagenu se už v některých zemích projevila i ve snížení zájmu zákazníků o vozy s tímto logem,
Aféra Volkswagenu se už v některých zemích projevila i ve snížení zájmu zákazníků o vozy s tímto logem, | Foto: Reuters

Prodej osobních vozů hlavní značky VW z největší evropské automobilové skupiny Volkswagen Group se v únoru snížil o 4,7 procenta na 394 000. Důvodem byl pokles poptávky v USA, Jižní Americe, Asii a Tichomoří. Uvedla to automobilka v pátečním prohlášení.

Prodej v Číně, která je největším automobilovým trhem světa, klesl o tři procenta. Prodej v USA se propadl o 13,2 procenta. Může za to emisní skandál. Prodej v Evropě se naopak zvýšil o 3,7 procenta, když propad prodeje v Rusku vyrovnal růst prodeje v západní, střední a východní Evropě.

V celé oblasti Asie a Tichomoří se prodej snížil o 4,2 procenta. V Jižní Americe dodávky vozů automobilky klesly o 30,3 procenta, hlavně kvůli propadu v Brazílii.

Za první dva měsíce letošního roku se prodej snížil o půl procenta na více než 915 000 vozů.

Člen představenstva značky VW zodpovědný za prodej a marketing Jürgen Stackmann vidí letošní rok celkem pozitivně. "Naši zákazníci nám zůstávají věrní i v tomto pro nás obtížném období a nadále nám vyjadřují důvěru," uvedl Stackmann.

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) loni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen pak přiznal, že v rámci celé skupiny software instaloval do zhruba 11 milionů aut s naftovým motorem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy