Velké elektromobilové přátelství? Elon Musk a Herbert Diess spolu jeli ve VW ID.3

Eva Srpová Eva Srpová
7. 9. 2020 11:16
Elon Musk, šéf Tesly a Herbert Diess, předseda koncernu Volkswagen, se na sociálních sítích vzájemně chválí. Nyní nastala příležitost, kdy spolu nasedli do vozu. A ne ledajakého. Diess se přijel Muskovi pochlubit svým novým elektrickým Volkswagenem, modelem ID.3. Video zveřejnil na svém profilu na profesní sítí LinkedIn.
Elon Musk a šéf VW Herbert Diess se spolu projeli v elektromobilu Volkswagen ID.3. | Video: Linkedin/Herbert Diess

Elon Musk se 3. září večer setkal s Herbertem Diessem, který mu půjčil na vyzkoušení v okolí letiště Braunschweig pod Wolfsburgem, sídlem Volkswagenu, elektromobil ID.3. Ten si Diess považuje, má jít o první lidový elektrický vůz nové éry.

Muska hned zajímalo zrychlení, Diess ho decentně upozorňuje na to, že ID.3 není žádný sporťák. "Na to, že to není sportovní auto, příjemně zrychluje," hodnotí ve videu Musk vlastnosti elektromobilu. Také se ptá na kapacitu baterií a rovněž i to, jakou úroveň autonomního řízení ID.3 zvládá, zda má alespoň asistent pro jízdu v pruzích. Více ve videu, které Diess zveřejnil na svém účtu na profesní síti LinkedIn.

Musk na návštěvě Německa
O tom, že Elon Musk přiletěl do Německa, aby zkontroloval, jak pokračuje výstavba Gigafactory u Berlína, informoval německý Handelsblatt. V továrně se mají začít vyrábět elektromobily v polovině příštího roku.

"Nejprve přiletěl v pondělí 31. srpna do města Prüm za jedním z dodavatelů Tesla Grohmann Automation, firma vyrábí automatizované systémy do výrobních linek. V úterý přeletěl do Tübingenu do biotechnologické společnosti Curevac, poté přeletěl do Berlína, kde se setkal s několika politiky včetně federálního ministra hospodářství Petera Altmaiera, uvádí Handelsblatt. Na konci své německé mise se setkal s Herbertem Diessem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy