Velké elektromobilové přátelství? Elon Musk a Herbert Diess spolu jeli ve VW ID.3

Eva Srpová Eva Srpová
7. 9. 2020 11:16
Elon Musk, šéf Tesly a Herbert Diess, předseda koncernu Volkswagen, se na sociálních sítích vzájemně chválí. Nyní nastala příležitost, kdy spolu nasedli do vozu. A ne ledajakého. Diess se přijel Muskovi pochlubit svým novým elektrickým Volkswagenem, modelem ID.3. Video zveřejnil na svém profilu na profesní sítí LinkedIn.
Elon Musk a šéf VW Herbert Diess se spolu projeli v elektromobilu Volkswagen ID.3. | Video: Linkedin/Herbert Diess

Elon Musk se 3. září večer setkal s Herbertem Diessem, který mu půjčil na vyzkoušení v okolí letiště Braunschweig pod Wolfsburgem, sídlem Volkswagenu, elektromobil ID.3. Ten si Diess považuje, má jít o první lidový elektrický vůz nové éry.

Muska hned zajímalo zrychlení, Diess ho decentně upozorňuje na to, že ID.3 není žádný sporťák. "Na to, že to není sportovní auto, příjemně zrychluje," hodnotí ve videu Musk vlastnosti elektromobilu. Také se ptá na kapacitu baterií a rovněž i to, jakou úroveň autonomního řízení ID.3 zvládá, zda má alespoň asistent pro jízdu v pruzích. Více ve videu, které Diess zveřejnil na svém účtu na profesní síti LinkedIn.

Musk na návštěvě Německa
O tom, že Elon Musk přiletěl do Německa, aby zkontroloval, jak pokračuje výstavba Gigafactory u Berlína, informoval německý Handelsblatt. V továrně se mají začít vyrábět elektromobily v polovině příštího roku.

"Nejprve přiletěl v pondělí 31. srpna do města Prüm za jedním z dodavatelů Tesla Grohmann Automation, firma vyrábí automatizované systémy do výrobních linek. V úterý přeletěl do Tübingenu do biotechnologické společnosti Curevac, poté přeletěl do Berlína, kde se setkal s několika politiky včetně federálního ministra hospodářství Petera Altmaiera, uvádí Handelsblatt. Na konci své německé mise se setkal s Herbertem Diessem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy