Tesla Model 3 je rychlejší, dojede dál a není nejdražší. Srovnali jsme ji s ostatními elektromobily

Jan Markovič Jan Markovič
9. 8. 2017 11:13
Až přijede Tesla Model 3 do Česka, bude bojovat o přízeň řidičů s osmi konkurenčními elektromobily. Na rozdíl od luxusních modelů X a S ale už mezi ně zapadne cenou, blížit se bude i podobným dojezdem. Porovnali jsme třetí Teslu s aktuální nabídkou elektrických aut na českém trhu. V grafice se dočtete, jaké zbraně si na ně připravila.
Foto: Aktuálně.cz

Cena

Cena je většinou jedním z nejdůležitějších faktorů při rozhodování řidičů o nákupu nového auta. Přesná suma, za kterou se auto bude prodávat v Česku, zatím známá není. Odhaduje se ale na tři čtvrtě milionu korun bez daně, což by dělalo 907 500 korun s daní.

Foto: Výrobci

Jde o základní model, který se v USA prodává za 35 tisíc dolarů, což je 777 700 korun bez daně (941 017 korun). V takovém případě by se Model 3 vyjma svých sourozenců dostal mezi nejdražší elektromobily na trhu, ale na první pozici by nebyl.

Foto: Aktuálně.cz

Nejdražším elektromobilem na českém trhu (mimo Teslu) je aktuálně Mercedes-Benz B 250 e, který se prodává za 1 020 030 korun. Tesla by ale zřejmě víc bojovala s Volkswagenem e-Golf, který se prodává v nové variantě s prodlouženým dojezdem za 959 900 korun.

Foto: BMW

Úhlavním nepřítelem bude samozřejmě také BMW i3, jeden z nejúspěšnějších elektromobilů v Evropě. Ten vyjde ve verzi s delším dojezdem na 969 800 korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy