Nadcházející víkend bude bez aut. Víme, kterými městy neprojedete

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 20. 9. 2018 9:38
Dnem bez aut vyvrcholí kampaň Evropský týden mobility, která odstartovala již na začátku tohoto týdne. Do týdenní akce se zapojilo 30 českých měst. V nich je možné zúčastnit se workshopů nebo kulturních akcí, které podporují alternativy k automobilové dopravě. V rámci Dne bez aut potom jedenáct českých měst neumožní automobilům vjezd do některých ulic. Podívejte se, kde se od čtvrtka do neděle setkáte s omezením.

Informace o tom, která města se do akce Den bez auta zapojila jsme čerpali z oficiálních stránek Evropského týdne mobility.

Zdroj: Wikimedia Commons
Zdroj: Wikimedia Commons | Foto: Externí

Chrudim

V Chrudimi bude pro auta uzavřena část ulice Dr. Jana Malíka, konkrétně v úseku od křižovatky s ulicí Cereghettiho. Na rozdíl od některých jiných měst ale město v pardubickém kraji uzavře úsek pro automobily již v pátek 21. září. V sobotu 22. září bude jezdit zdarma hromadná doprava.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy