Škodovky na německých STK. Podprůměrné výsledky i Superb na úrovni Mercedesu třídy E

Martin Přibyl Martin Přibyl
19. 11. 2019 6:02
Německý TÜV Süd ve spolupráci s magazínem AutoBild minulý týden přinesl hodnocení aut podle jejich výsledků na tamních technických kontrolách. Již jsme vám přinesli výsledky nejlepších a nejhorších aut celkově. Tentokrát se zaměříme na vozy domácí značky Škoda. Nikterak skvěle si nevedou.

Na nejhorší a nejlepší auta na německých STK se podívejte zde:

Foto: Aktuálně.cz

Jak se při TÜV Reportu testuje?

Hodnocení TÜV je založené na výsledcích německých technických kontrol. Sestavuje se podle procentuálního zastoupení závažných závad. Tedy těch nedostatků, kvůli nimž se provozovatel musí do měsíce dostavit k opakované prohlídce a v mezidobí je odstranit.

Nejčastěji mezi takové závady patří problémy s osvětlením auta (tedy prasklé žárovky, poškozené xenonové výbojky), ale také sjeté brzdy, opotřebované zavěšení kol nebo úniky oleje, závady systému řízení motoru a výfukového potrubí.

TÜV výsledky rozděluje podle stáří vozu. S rostoucím věkem se pak ve výčtu častěji objeví právě úniky oleje a další závažnější nedostatky, které vyžadují větší péči než pouhou výměnu žárovky.

Výsledky je nutné na každý pád brát tak, že nevypovídají zcela o spolehlivosti auta, ale o tom, jak se o něj jeho majitel stará. Z celkového pořadí je tedy jasně patrné, že nejlépe si vedou opečovávané sportovní modely, nejhůře jsou na tom firemní nebo rodinní dříči levných značek, které nestojí mnoho, ale práce odvedou za několik luxusních SUV.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy