Nevyhazujte při servisu auta zbytečně: Dražší svíčky nemusí být lepší než ty levné

Vladislav Jasan
27. 6. 2019 6:02
Jak na servis, díl 2.: V minulém díle jsme si vysvětlili, jestli a jak se dá ušetřit na výměně oleje, aniž byste servis auta ošidili a zadělali si tím na drahé problémy. Tentokrát se podíváme, jak je to s ostatními částmi pravidelného servisu: filtry a svíčkami. Zaměříme se rovněž na význam kvalitního paliva.

Na první díl servisního seriálu o oleji se můžete podívat zde:

Foto: iStock

Nezapomínejte na žádné prvky pravidelné údržby

Pokud provozujete ojetinu a nemáte k vozu plán předepsaných servisních prohlídek (a toho, co obsahují), určitě si jej sežeňte. Některé úkony údržby jsou naprosto samozřejmé, na některé lze snadno zapomenout. Pravidelné prohlídky kromě výměny oleje a filtru obsahují minimálně ještě výměny vzduchových filtrů sání a kabinového filtru (případně i palivového filtru, pokud jej vůz má). 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy