MOL spustil v Budapešti službu sdílení elektromobilů. Mohla by se rozšířit i do Česka

Jan Markovič Jiří Kaloč, Jan Markovič
26. 1. 2018 14:27
Petrochemická společnost MOL, která provozuje také v Česku rozsáhlou síť čerpacích stanic, představila v Budapešti vlastní carsharing neboli sdílení automobilů s názvem MOL Limo.
Pro službu sdílení automobilů používá MOL v Budapešti flotilu malých vozů Volkswagen e-up!.
Pro službu sdílení automobilů používá MOL v Budapešti flotilu malých vozů Volkswagen e-up!. | Foto: Archív autora

MOL znají čeští motoristé jako provozovatele sítě čerpacích stanic. V Maďarsku, kde sídlí, má ale i další aktivity. Aktuálně v Budapešti spustil službu sdílení elektrických aut. K dispozici má flotilu tří stovek malých městských vozů do zásuvky Volkswagen e-up!.

Služba nese název MOL Limo. Umožňuje, aby si zákazník vypůjčil auto a pak jej na jakémkoliv místě ve městě zase zanechal. MOL navíc spolupracuje i s veřejnou dopravou a také se službou sdílených kol, která v Budapešti funguje už tři roky.

Už tři roky se MOL podílí v Budapešti na službě sdílení kol
Už tři roky se MOL podílí v Budapešti na službě sdílení kol | Foto: Archív autora

"Mobilita představuje v dlouhodobé strategii naší společnosti důležitý směr. Cílem je změnit naše maloobchodní aktivity. Právě zprostředkování carsharingu, který bude hrát klíčovou roli v systému dopravy velkých měst, skvěle zapadá do této strategie," vysvětluje výkonný ředitel firmy MOL v oblasti služeb pro zákazníky Peter Ratatics.

Značkový carsharing by se mohl v blízké budoucnosti objevit také v Praze. "Budapešť byla přirozeným prvním krokem k zahájení služby. Na druhou stranu skupina MOL má silnou regionální účast, a proto bude analyzovat příležitosti i v dalších zemích v regionu," odpověděla firma na dotaz Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy