Nejluxusnější znamená jedinečný. Prohlédněte si unikátní vozy Rolls-Royce za rok 2020

Nejluxusnější znamená jedinečný. Prohlédněte si unikátní vozy Rolls-Royce za rok 2020
Sbírka Dusk in Tokyo (Soumrak v Tokyu) zahrnuje modely Phantom, Wraith, Dawn a Cullinan a oslavuje hlavní město Japonska.
Její specialitou je lak s vločkami slídy a hliníku, který inspirovaly sluncem zalité skleněné a betonové mrakodrapy japonské metropole. Barva láme světlo a vytváří jemné odlesky. Soška Spirit of Ecstasy (Duch extáze) je v odstínu Rose Gold (růžové zlato) a symbolizuje západ slunce.
V odstínu Rose Gold jsou i mřížky palubního audiosystému...
... nebo lemování hodin na palubní desce.
Foto: Rolls-Royce
Martin Přibyl Martin Přibyl
23. 1. 2021 6:32
Zákazníci Rolls-Royce netouží po anonymních autech, i v loňském roce poznamenaném pandemií koronaviru tak vznikla celá řada unikátních vozů, které značka vytvořila v přísně omezených sériích nebo přímo na zakázku jednoho z movitých klientů.

Ač byl rok 2020 v mnoha ohledech nestandardní a designéři oddělení Bespoke museli kvůli lockdownu dokonce pracovat z domova, takřka každý vloni vyrobený Rolls-Royce nesl některý z originálních prvků tohoto oddělení.

"Klienti automobilů Rolls-Royce hledali v těchto obtížných časech útěchu právě v kreativních až uměleckých detailech luxusních vozů, které obstojí ve zkoušce času, aby se tak staly trvalým odkazem," popisuje význam oddělení Bespoke šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.

Práce z domova podle automobilky nijak nepoznamenala komunikaci s klienty, ale změnila zdroj inspirace. Pracovníci oddělení, které umí z Rollsu udělat takřka umělecké dílo, nečerpali tolik z cestování a zážitků s ním spojených, místo toho je zaujala příroda, architektura nebo domov.

Na to nejzajímavější, co vloni u Rollsu vzniklo, se podívejte do galerie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Proud lávy ze sopky na ostrově La Palma výrazně zpomalil, možná do moře nedorazí

Proud lávy ze sopky na španělském ostrově La Palma od nedělní erupce výrazně zpomalil a možná tak ani nedorazí do moře, čehož se od počátku týdne mnozí odborníci obávají. Po střetu žhavé lávy s mořskou vodou by totiž podle vědců nastala chemická reakce, která by do vzduchu uvolnila obrovské množství páry s nebezpečnými látkami a kousky vulkanického skla. 

Láva, jejíž masa v místech dosahuje výšky až 12 metrů, se nyní pohybuje rychlostí asi čtyři metry za hodinu, v pondělí to přitom bylo asi 700 metrů za hodinu. Díky výraznému zpomalení možná láva na pobřeží ani nedorazí.

Láva na tomto Kanárském ostrově v Atlantiku zničila dosud na 166 hektarů a pohltila podle satelitních snímků asi 350 domů. Oběti ani zraněné si přírodní katastrofa nevyžádala, na šest tisíc lidí zůstává evakuováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy