Prohlédněte si nejprodávanější traktory v Česku. Kraluje jim Zetor, daří se i John Deeru

Německý Deutz-Fahr v Česku loni prodal 138 traktorů.
Zetor (677 prodaných kusů) - Na domácím trhu se nejlépe daří známé brněnské značce. Aktuálně nabízí čtyři řady traktorů, od nejmenšího Major, Proxima, Forterra až po nejsilnější Crystal se šestiválcovým motorem.
John Deere (466 prodaných kusů) - Americký výrobce známý podle své typické zelené barvy má široké portfolio modelů. Patří k nejúspěšnějším značkám na světě, v Česku mu patří druhé místo.
New Holland (392 prodaných kusů) - Další americký výrobce, který dnes spadá pod křídla koncernu CNH Industrial (firma vlastní i značku Case IH). Samotná značka New Holland v roce 2015 oslavila své 120. výročí, což znamená, že je jedním z nejstarších výrobců zemědělské techniky na světě.
Case IH (262 prodaných kusů) - Také Case IH pochází z USA, vyrábí celou řadu traktorů a kombajnů. V nabídce jsou i pásové stroje QuadraTrac o výkonu až 692 koní.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
5. 2. 2018 7:09
Sdružení dovozců automobilů zveřejňuje i statistiky prodejů značek traktorů. Z nich vyplývá, že v roce 2017 byl nejúspěšnější Zetor. Na českých polích ale najdete i hodně strojů John Deere nebo New Holland. Projděte si desítku nejprodávanějších v následující fotogalerii.
 

Právě se děje

před 19 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 51 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy