Porsche už prodalo stejně aut jako za celý loňský rok

Radek Pecák Radek Pecák
13. 8. 2010 0:00
auto

Hlavně díky skvělým prodejům modelů Cayenne a Panamera se letos velmi daří výhradnímu dovozci sportovních vozů Porsche.

Do konce letošního července prodal na českém trhu 185 aut, což je více než dvojnásobek loňského odbytu za stejné období. Do konce roku plánuje překročit hranici 200 prodaných vozů. Porsche Inter Auto to uvedla v tiskové zprávě.

Ze všech modelů Porsche se v tuzemsku nejlépe prodává nová generace sportovně užitkového modelu Caynenne, kterou si pořídilo 85 zájemců. Následuje loňská novinka, čtyřdveřový model Panamera. Tu už si letos koupilo 65 lidí.

Sportovní a luxusní vozy se dobře prodávají i v krizi. Například prodej Ferrari stoupl o 61 procent na 42 aut a BMW prodalo 1957 aut, což je o 400 více než loni.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy