Policejní Škody nejezdí jen v Česku. Kde všude hlídají pořádek auta z Boleslavi?

V Polsku mají policisté nově i Superby s dvoulitrovým benzinovým motorem TSI.
V nabídce je ale pro britské policisty od konce loňského roku i nejnovější Octavia, a to dokonce v nejostřejším provedení RS, volitelně i s plug-in hybridním pohonem o výkonu 180 kW. Ostatně do nabídky přibyla celá flotila plug-in hybridních modelů iV, zájemci nejen z řad policie tak mohou sáhnout i po klasické Octavii iV nebo Superbu iV. Jak by takové auto vypadalo, vidíte na fotce.
Že ruská policie honí zločince jen v Ladách a jiných autech domácí výroby? Chyba, například dopravní policie používá také Škody Octavia. Dohromady jich do konce prosince 2019 přebrala 3870, všechny s přeplňovanou 1.8 TSI o výkonu 132 kW a sedmistupňovým automatem DSG. A nejde o jediné policejní Škody v Rusku, narazit je možné i na další vozy jiných složek, protože ruské zastoupení automobilky spolupracuje s tamním ministerstvem vnitra už od roku 2011.
Foto: Škoda Auto
Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 5. 2021 6:02
Česká policie a automobily Škoda - spojení, které platí už od roku 1993 a na změnu to ani do budoucna nevypadá. Vozy mladoboleslavské automobilky ale používají i policejní složky v jiných světových zemích. Sama automobilka dokonce tvrdí, že Škody slouží v policejních a záchranných složkách více než 30 jen evropských států. Podívejte se, kde všude můžete na policejní Škody narazit.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy