Podívejte se na Range Rover Sport po Davidu Beckhamovi. Speciál jde do aukce

Úpravy na Beckhamově Range Roveru Sport vyšly prý v roce 2007 na čtyři miliony korun.
Foto: Coys of Kensington
Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 2. 2019 14:40
V tomto týdnu se v Londýně uskuteční výstava autoveteránů London Classic Car Show a její součástí bude i aukce stovky krásných klasických vozů. Jeden z nich však zcela definici veteránu nesplňuje: jedná se o Range Rover Sport z roku 2007, který byl vyroben pro fotbalového veterána Davida Beckhama.

Nejedná se pochopitelně o žádný obyčejný Range Rover Sport. Černé SUV prošlo rukama zaměstnanců firmy Kahn, která se specializuje právě na osobní úpravy luxusních aut. To, že se jedná o vůz navržený speciálně pro fotbalovou hvězdu, prokazují přiložené dokumenty, ale i speciální plaketa s nápisem "Designed for David Beckham".

Podle informací aukční síně Coys vyšel jen návrh úprav a jejich realizace v roce 2007 na 100 tisíc liber. To byly tehdy (v době před brexitem a poklesem kurzu libry) více než čtyři miliony korun.

Auto je poháněno 4,2litrovým kompresorem přeplňovaným osmiválcem a má unikátní interiér. Beckham si naporoučel ručně prošívanou kůži s diamantovým vzorem, speciální audiosystém a dvojici obrazovek na opěradlech předních sedadel, aby se mu vzadu nenudily děti.

Coys odhaduje, že auto v aukci vydraží za 30 až 35 tisíc liber, tedy asi za milion korun.

Pro nadšence, které zrovna luxusní SUV po fotbalových hvězdách nezajímají, je k dispozici i řada klasičtějších a sportovnějších vozů. Třeba Porsche Carrera GT s minimálním nájezdem necelých sedm tisíc kilometrů s odhadovanou cenou 750 tisíc liber (22,5 milionu korun) nebo předválečný Jaguar, model SS100 z roku 1936. Dražit se bude rovněž Lotus Elan z roku 1995, jejž automobilka darovala princi Charlesovi.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy