Plánička, Svatopluk Beneš, Olga Scheinpflugová. Víme, které slavné osobnosti jezdily Škodovkami

Eva Srpová Eva Srpová
10. 3. 2018 7:11
Mnoho významných osobností v historii Československa jezdilo auty značky Škoda. Některé jsme díky archivu Škody Auto vypátrali. Škodovky vlastnili například brankář Plánička, herec Svatopluk Beneš nebo mnoho ministrů ve vládě První i Druhé republiky.

Díky archivu Škody Auto jsme vypátrali několik slavných osobností, které vlastnily automobily této značky. Po roce 1948 už bohužel záznamy nejsou dostupné. "Automobilka už pak nebyla přímým prodejcem automobilů," vysvětluje Lukáš Nachtmann z muzea automobilky Škoda.

A to je opravdu škoda, protože seznam slavných věrných škodovce by byl rozhodně zajímavý. Alespoň jsme ale získali přehled těch, kteří v první polovině minulého století vlastnili vozy největšího domácího automobilového výrobce. Podívejte se do galerie.

Foto: Archiv Škoda Auto

Tomáš Garrigue Masaryk

Mezi nejslavnější osobnosti v historii škodovek patří bezesporu první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Jeho prezidentským vozem byla Škoda-Hispano Suiza, tedy luxusní limuzína, kterou škodovka vyráběla díky licenci od francouzského výrobce.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy