Osobní verze dodávek jsou novými MPV. Testujeme praktičnost Peugeotu Rifter

Eva Srpová Eva Srpová
1. 4. 2020 13:45
MPV, tedy kdysi typická rodinná auta, pomalu mizí z trhu. Jaká auta si pořizují lidé, kteří mají děti, vozí prarodiče, psy, kufry? Buď přesedají do SUV, anebo volí osobní verze dodávek. Peugeot Rifter můžete mít v krátké verzi, anebo v testované prodloužené. Na praktičnost auta jsme se zaměřili ve videu.
Auto Report: Peugeot Rifter | Video: Eva Srpová, Blahoslav Baťa

Dvě křesla navíc stojí 20 tisíc korun. Sedm lidí tu cestuje skutečně pohodlně. A také se dovnitř snadno nastupuje díky posuvným dveřím. Složená dvě zadní křesla sice trochu překáží, když potřebujete převézt víc zavazadel, ale zase se dají skutečně snadno vyndat a odložit do garáže, když je nebudete zrovna potřebovat.

Podívali jsme se na praktičnost interiéru Rifteru podrobněji, podívejte se na video. Před časem jsme ho také srovnali s jeho předchůdcem, modelem Partner, více čtěte zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

"Těm, kteří budou chtít vykonat hadždž, musí být 18 až 65 let, nesmí trpět chronickou nemocí a musí být očkovaní," upřesnilo ministerstvo, které má v Saúdské Arábii organizaci náboženské pouti na starosti.

Už loňské pouti hadždž, jež je jedním z pěti pilířů islámu a má ji vykonat aspoň jednou za život každý věřící, jemuž to zdraví dovolí, se kvůli koronaviru mohlo zúčastnit jen 10 000 lidí, kteří v zemi žijí. Dvě třetiny tvořili místní usedlíci z řad 160 různých národností, zbytek byli zaměstnanci bezpečnostních složek a lékařský personál. Ještě v roce 2019 se na pouť vydalo 2,5 milionu věřících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy