Osobní verze dodávek jsou novými MPV. Testujeme praktičnost Peugeotu Rifter

Eva Srpová Eva Srpová
1. 4. 2020 13:45
MPV, tedy kdysi typická rodinná auta, pomalu mizí z trhu. Jaká auta si pořizují lidé, kteří mají děti, vozí prarodiče, psy, kufry? Buď přesedají do SUV, anebo volí osobní verze dodávek. Peugeot Rifter můžete mít v krátké verzi, anebo v testované prodloužené. Na praktičnost auta jsme se zaměřili ve videu.
Auto Report: Peugeot Rifter | Video: Eva Srpová, Blahoslav Baťa

Dvě křesla navíc stojí 20 tisíc korun. Sedm lidí tu cestuje skutečně pohodlně. A také se dovnitř snadno nastupuje díky posuvným dveřím. Složená dvě zadní křesla sice trochu překáží, když potřebujete převézt víc zavazadel, ale zase se dají skutečně snadno vyndat a odložit do garáže, když je nebudete zrovna potřebovat.

Podívali jsme se na praktičnost interiéru Rifteru podrobněji, podívejte se na video. Před časem jsme ho také srovnali s jeho předchůdcem, modelem Partner, více čtěte zde.

 

Právě se děje

před 50 minutami

MOV neuznal volbu Lukašenkova syna do čela olympijského výboru

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odmítl uznat zvolení Viktora Lukašenka, syna prezidenta Alexandra Lukašenka, šéfem Běloruského olympijského výboru. Oba muže loni v prosinci MOV suspendoval za to, že nezabránili diskriminaci běloruských sportovců kvůli jejich politickým názorům.

Dosavadní viceprezident Viktor Lukašenko byl v únoru zvolen do čela národního olympijského výboru místo svého otce, který ho vedl 24 let. Od opětovného znovuzvolení Alexandra Lukašenka do prezidentské funkce loni v srpnu zmítá Běloruskem chaos. Kritici autoritářského vůdce tvrdí, že volby byly zmanipulované, a protesty proti Lukašenkovi jsou násilně potlačovány.

K protestům se připojilo i více než 1500 sportovců, kteří v otevřeném dopise požadovali spravedlivé volby a konec násilí při pokojných demonstracích. Lukašenko je následně označil za zrádce.

MOV v prosinci konstatoval, že vedení Běloruského olympijského výboru "dostatečně nehájí běloruské sportovce před politickou diskriminací v rámci národního olympijského výboru, sportovních federací či celého sportovního hnutí." Dnes doplnil, že nové volby "tyto obavy plně nerozptýlily."

Oba Lukašenkové mají od MOV zákaz účasti na olympijských hrách v Tokiu stejně jako třetí běloruský sportovní funkcionář Dmitrij Baskov. Šéf národní hokejové federace je spojován s násilným útokem na aktivistu Romana Bondarenka, jenž nepřežil zranění hlavy. Baskov byl zvolen do vedení olympijského výboru a ani tuto volbu MOV neuznal.

Bělorusko má také od prosince zmrazené veškeré platby od MOV a v lednu mu Mezinárodní hokejová federace IIHF odebrala spolupořadatelství letošního mistrovství světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy