Nový Lexus v Tokiu: Dvoudveřové kupé pro více zájemců

Tomáš Rybecký
24. 11. 2013 20:00
Lexus RC chce budoucím vlastníkům nabídnout ještě více emocí a zážitků z jízdy.
Foto: Lexus

Na tokijském autosalonu Lexus vystavuje dva zcela nové vozy RC. Návštěvníci si mohou prohlédnout RC 350 s motorem 3,5 l V6 a RC 300h s hybridním pohonem založeném na 2,5litrovém zážehovém motoru.

Dvoudveřové kupé míří za širším spektrem zákazníků. Oproti ostatním vozům Lexus má RC vysoce profilované křivky a zvýrazněnou masku chladiče. Ta je navíc nejširší a nejnižší ze všech vozů Lexus. Její rysy jsou doplněny sportovními trojúhelníkovými světlomety se svítícími diodami LED, jejichž tvar odkazuje na sportovní LF-LC. Potkávací světla ve tvaru "L" mají stejný tvar jako zadní sdružené světlomety.

Interiér kupé se inspiroval oceňovanými sportovními koncepty značky. Objevuje se zde výrazný kontrast barev i materiálů a osvětlení je pojato netradičně - zdola nahoru.

Oproti ostrým liniím vnějšího designu je vnitřek velmi zaoblený a díky dřevěnému a koženému obložení působí velmi luxusně. Multimediální systém je ovládán novým sdruženým ovladačem RemoteTouch. Nad sedmipalcovou dotykovou obrazovkou nalezneme analogové hodiny, typické pro nejprémiovější vozy. Pohodlí pasažérů zajišťuje pěnová konstrukce sedadel.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy