Tygří nos zůstává. Tak bude vypadat nová Kia Sorento

Radek Pecák Radek Pecák
6. 8. 2014 8:55
První generace vozu Kia Sorento zcela změnila dosavadní image korejské značky v Evropě.
Karosérie bude nyní nižší.
Karosérie bude nyní nižší. | Foto: Kia

První generace vozu Kia Sorento byla v roce 2002 v evropských končinách tak trochu zjevením. Tak atraktivní vůz od této korejské značky nikdo nečekal.

Druhá generace se stala před pěti lety klasickým středně velkým SUV. Nyní přichází čas na třetí pokračování tohoto bestselleru.

První kresby naznačují, že půjde vlastně o zvýšené velké kombi.
První kresby naznačují, že půjde vlastně o zvýšené velké kombi. | Foto: Kia

Evropskou premiéru si nová Kia Sorento odbude na pařížském výstavišti na počátku října. Ještě dříve ale bude odhalena v Koreji. Do té doby se přesná podoba vozu bude utajovat.

Kia zatím vydala pouze tiskovou zprávu s ilustracemi, které naznačují, že design bude uhlazený a působící luxusněji než dosud.

Příď s typickým tygřím nosem ale bude dostatečně agresivní a sebevědomá. Kia sama uvádí, že nový model má nižší linii střechy, vyšší stavbu podvozku a svalnatější profil.

V interiéru najdou budoucí zákazníci kvalitní materiály.
V interiéru najdou budoucí zákazníci kvalitní materiály. | Foto: Kia

Design vznikal ve studiích automobilky v Koreji, Německu a v USA.

Interiér tvořili specialisté ve Frankfurtu. Prý se při své práci inspirovali u švýcarských hodinářů.

Zvětší se podíl měkčených plastů a středové části bude dominovat velká obrazovka informačního a zábavního systému.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy