Nejlevnější elektromobil v Česku stojí pod 200 tisíc. Solidní dojezd ale nečekejte, za ten se platí

Nejnovějším modelem na českém trhu je luxusní elektrický crossover Jaguar i-Pace.
VXT 2 Quadro: Základní cena 189 101 Kč, dojezd 100 km.
Aixam E: Základní cena 480 00 Kč, dojezd 130 km.
Volkswagen e-Up!: Základní cena 639 900 Kč, dojezd 160 km.
Nissan Leaf: Základní cena 850 000 Kč, dojezd 378 km.
Foto: Jaguar
Jan Markovič Jan Markovič
16. 3. 2018 7:48
Na český trh vstoupil elektrický Jaguar I-Pace, který slibuje dojezd až 480 kilometrů na jedno nabití. S cenou převyšující dva miliony korun ale patří k nejdražším autům do zásuvky, předčí ho jen Tesla. Elektromobily s cenou začínají mnohem níž, nejlevnější vyjde pod 200 tisíc korun. Ten už ale nabídne jen 100 km na jedno nabití. Sestavili jsme přehled elektrických aut na českém trhu podle jejich ceny.
 

Právě se děje

před 47 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy