Nejdražší a nejluxusnější obytný vůz byl prodán do Dubaje

Radek Pecák Radek Pecák
31. 7. 2014 6:59
Obytný vůz je schopen jet rychlostí až 150 kilometrů v hodině. Design byl inspirován návrhy tahačů budoucnosti.
Příď vozu má velmi futuristické tvary.
Příď vozu má velmi futuristické tvary. | Foto: Marchi Mobile

V přepočtu 62 milionů korun zaplatil zákazník podle serveru Autoevolution.com za vůz EleMMent Palazzo RV. Je zatím jediný, kdo po tomto automobilu zatoužil.

Nejdražší, neluxusnější a podle mnohých také nejošklivější obytný vůz ze všech, které jsou v současné době na světě k mání, vyrábí rakouská firma Marchi Mobile.

Interiér je samozřejmě na nejvyšší možné úrovni luxusu.
Interiér je samozřejmě na nejvyšší možné úrovni luxusu. | Foto: Marchi Mobile

Má skutečně úctyhodné parametry. Je dlouhý 12 metrů, hmotnost činí 20 tun. Vůz pohání motor s výkonem přes pět stovek koňských sil. 

Pokud by se uživatel nabažil pobytu v interiéru, může stiskem tlačítka vysunout ze střechy terasu a kochat se výhledem na čerstvém vzduchu.

Součástí ložnice, která připomíná zámecké interiéry, je rovněž velmi prostorná koupelna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy