Maximum prostoru za minimum peněz: Pět ojetých osobních dodávek do 100 000 Kč

Petr Šikl
7. 11. 2018 6:05
Potřebujete co nejprostornější auto a nemáte velký rozpočet? Už jako nové představovaly osobní verze malých dodávek zajímavou volbu, a co jako ojetiny? Přinášíme přehled pěti modelů, které dnes bez problémů pořídíte do 100 000 Kč.

Nová MPV za cenu do 400 000 Kč si pak můžete prohlédnout zde.

Foto: Renault

Renault Kangoo (1997-2008)

Základní dvanáctistovka rozhodně nemá sil na rozdávání, a to zejména při jízdě s naloženým vozem. Totéž platí i pro atmosférický diesel, který navíc nepatří k nejspolehlivějším. Nezřídka mu praskají hlavy, uniká z něj olej nebo prosakuje vodní čerpadlo.

Ani zážehová čtrnáctistovka o výkonu 55 kW není žádný svalovec. Řešením může být benzinová šestnáctistovka vyznačující se pro změnu vyšší spotřebou paliva. Lehká situace není ani mezi turbodiesely. Moderní jednotky 1.5 dCi se vstřikováním common rail jsou velice úsporné, ale často je trápí závady vstřikovačů, vstřikovacích čerpadel, a mohou mít dokonce problémy s mazáním. Lepší volbou je tak turbodiesel 1.9 dCi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy