LPG ještě neumřelo, ale má na kahánku. V Česku je jen 16 aut s tímto palivem a pomalu odcházejí

Foto: Dacia
Jan Markovič Jan Markovič
9. 6. 2017 7:12
Největší nabídku modelů spalujících LPG má Opel, nejlevnější auta nabízí tradičně Dacia. Snaží se ještě Fiat, jeden vůz prodává také Hyundai. U ostatních značek už auta s originální zástavbou pro tento druh paliva nenajdete. Některé modely navíc z českého trhu odcházejí, třeba jediný manažerský vůz na LPG Opel Insignia první generace. Podívejte se na výběr z aktuální nabídky.

Kompletní přehled aut spalujících kromě benzinu také LPG včetně všech výbavových variant najdete pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy