LPG ještě neumřelo, ale má na kahánku. V Česku je jen 16 aut s tímto palivem a pomalu odcházejí

LPG ještě neumřelo, ale má na kahánku. V Česku je jen 16 aut s tímto palivem a pomalu odcházejí
Dacia Logan - 0,9 TCe LPG - 241 900 Kč. To je cena, za kterou dostanete nejlevnější vůz na LPG na českém trhu. V nabídce je také v praktické kombi variantě zvané MCV. Ta stojí nejméně 261 900 korun.
Fiat Panda - 1.2 LPG - 267 900 Kč. V Itálii je kromě CNG oblíbené i LPG. Proto se Fiat angažuje v tomto druhu paliva. Jeho nejlevnějším modelem je Panda.
Dacia Dokker - 1.6 SCe LPG - 267 900 Kč. Rodinná láce má z pochopitelných důvodů už silnější motor než Logan nebo Sandero.
Hyundai i10 - 1.0i LPG - 269 980 Kč. Nejměnší auto do města je jediným zástupcem v oblasti LPG korejského výrobce.
Foto: Dacia
Jan Markovič Jan Markovič
9. 6. 2017 7:12
Největší nabídku modelů spalujících LPG má Opel, nejlevnější auta nabízí tradičně Dacia. Snaží se ještě Fiat, jeden vůz prodává také Hyundai. U ostatních značek už auta s originální zástavbou pro tento druh paliva nenajdete. Některé modely navíc z českého trhu odcházejí, třeba jediný manažerský vůz na LPG Opel Insignia první generace. Podívejte se na výběr z aktuální nabídky.

Kompletní přehled aut spalujících kromě benzinu také LPG včetně všech výbavových variant najdete pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

před 36 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy