Lidé letos více kupují auta z tuzemských továren

Radek Pecák Radek Pecák
6. 8. 2010 0:00
auto

Škodovky ale i Hyundaie či vozy vyrobené v kolínské automobilce TPCA si lidé kupují více než vloni. Vyplývá to z čerstvé statistiky Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

Prodejcům osobních aut se ve srovnání se stejnou částí loňského roku letos daří lépe.. Za leden až červenec bylo v ČR  poprvé zaregistrováno 100 414 nových osobních automobilů, což je o 7,5 procenta více než ve stejném období loňského roku.

Na úřadech vydali nové registrační značky majitelům 31 890 škodovek, což představuje nárůst o téměř čtvrtinu. O více než 38 procent (686 aut) se zvýšily první registrace vozidel vyrobených v nošovické automobilce Hyundai a prodeje vozů z kolínské TPCA se zvýšily o 1,5 procenta.

Celková čísla o prodeji nových motorových vozidel v ČR v lednu až červenci však oproti loňsku klesla o 1,45 procenta na 124 257 vozidel. Například u nových malých užitkových vozidel počet prvních registrací klesl meziročně o 52,5 procenta, tedy o 7300 vozů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy