Auto jako investice: Na Wartburgu se dalo vloni vydělat 11 %, na Brouku téměř 46

Martin Přibyl Martin Přibyl
10. 4. 2019 6:02
Německý Svaz automobilového průmyslu VDA vydal statistiku vývoje cen veteránů na tamním trhu. Průměrná cena historických vozidel se tam vloni zvedla o 2,2 procenta, a byla tedy jen lehce nad úrovní inflace. V nabídce se ale dají najít vozy s podstatně vyšším nárůstem hodnoty. Na jakých autech se vloni dalo v Německu pořádně vydělat? Podívejte se do přehledu.

Na následujících stranách naleznete auta s největším meziročním nárůstem ceny na německém trhu s veterány.

Foto: General Motors

10. Chevrolet Corvette (1978-1982)

Nárůst ceny: +10,6 procenta
Běžná cena na trhu: 25 000 eur

O více než deset procent vzrostla mezi lety 2017 a 2018 hodnota třetí generace Corvetty z let 1978 až 1982. Ikona mezi americkými sporťáky, tamní lidový konkurent Ferrari, táhne zájemce třeba svými obřími osmiválci, které mohou mít objem až 7,4 litru. Největší zájem je možná i proto o verzi Targa s odnímatelným střešním panelem - vedle zvuku motoru si můžete užít i vítr ve vlasech.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Kvůli nejhoršímu suchu za poslední desetiletí se zmenšily Viktoriiny vodopády na hranici Zambie a Zimbabwe oproti normálnímu stavu na pouhý potůček.

Podle agentury Reuters se místní nyní obávají, že pokud změny klimatu povedou k častějším a výraznějším suchům, přijde region o jednu z hlavních turistických atrakcí, kterou ročně navštíví asi milion lidí.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 52 minutami

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy