Auto jako investice: Na Wartburgu se dalo vloni vydělat 11 %, na Brouku téměř 46

Martin Přibyl Martin Přibyl
10. 4. 2019 6:02
Německý Svaz automobilového průmyslu VDA vydal statistiku vývoje cen veteránů na tamním trhu. Průměrná cena historických vozidel se tam vloni zvedla o 2,2 procenta, a byla tedy jen lehce nad úrovní inflace. V nabídce se ale dají najít vozy s podstatně vyšším nárůstem hodnoty. Na jakých autech se vloni dalo v Německu pořádně vydělat? Podívejte se do přehledu.

Na následujících stranách naleznete auta s největším meziročním nárůstem ceny na německém trhu s veterány.

Foto: General Motors

10. Chevrolet Corvette (1978-1982)

Nárůst ceny: +10,6 procenta
Běžná cena na trhu: 25 000 eur

O více než deset procent vzrostla mezi lety 2017 a 2018 hodnota třetí generace Corvetty z let 1978 až 1982. Ikona mezi americkými sporťáky, tamní lidový konkurent Ferrari, táhne zájemce třeba svými obřími osmiválci, které mohou mít objem až 7,4 litru. Největší zájem je možná i proto o verzi Targa s odnímatelným střešním panelem - vedle zvuku motoru si můžete užít i vítr ve vlasech.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Požár výrobny paintballových kuliček v Kroměříži způsobil škodu čtyři miliony korun

Škodu bezmála čtyři miliony korun způsobil dnes požár přízemního přístřešku v průmyslovém areálu v Kroměříži, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky a kontejnery s lihem. Okolnosti vzniku požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie, sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

U požáru podle Javoříkové zasahovalo osm jednotek hasičů. "Požár zasáhl objekt, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky i kontejnery s lihem. Další ohledání požářiště se uskuteční v pondělní dopoledne," uvedla Javoříková. Plameny zničily uskladněný materiál a poničily také budovu přístřešku.

před 1 hodinou

V americké Alabamě zahynulo při nehodě deset lidí. Devět z nich byly děti

Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického zálivu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.  

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na demonstraci Milion chvilek je dva tisíce lidí. Organizátoři vládě vystavili účet

Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle odhadu ČTK a policie se protestu v centru Prahy účastní kolem 2000 lidí.

Na demonstraci převládají vlajky Evropské unie. Lidé si stejně jako na předchozí akce spolku donesli transparenty vyzývající ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) k rezignaci. Objevují se i hesla proti premiéru Babišovi nebo proti spojenectví prezidenta Miloše Zemana s ruskou hlavou státu Vladimírem Putinem.

"Milion chvilek začíná kampaň za demokracii, která potřebuje každého z vás, " prohlásil v úvodu protestu předseda spolku Benjamin Roll. "Zapojit se musíme všichni," dodal. Jedině tak podle něj lze porazit hnutí ANO. "Příští vláda bude mít jediný úkol: napravit chyby vlády současné," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy