Lada se pouští do segmentu, kde neuspělo ani Volvo. Vesta Cross bude unikátní, tvrdí Čech z vedení

Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 4. 2018 15:25
Zatímco terénních variant kombi nebo hatchbacků neustále přibývá, klasický sedan se zvýšenou karoserií a plastovým obložením je prakticky neznámý druh. Před časem to zkoušelo Volvo s S60 Cross Country, rekordy v prodejích však netrhalo. Teď se do stejného segmentu pouští ruská Lada s modelem Vesta Cross. Podívejte se, co všechno tento neokoukaný model, který by se díky několika dovozcům mohl v budoucnu objevit i na českém trhu, nabízí.

Atraktivní kabátek

Že se design Lady Vesta povedl, jsme se mohli přesvědčit osobně už několikrát. Naposledy letos v lednu ve Vídni, kde se představila Vesta SW v klasickém i outdoorovém provedení Cross (dojmy z obou automobilů najdete zde). A právě s tímto terénním vzezřením přichází nově i sedan. Ten se v podobě konceptu představil poprvé před dvěma roky, do výroby ale míří až teď. Všechny důležité prvky známé i z kombi sedanu zůstaly - vedle oranžového laku karoserie se tak vůz chlubí rozšířenými podběhy s plastovým obložením nebo 17palcovými litými koly. Nárazníky pak mají stříbrnou střední část.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy