Je éra naftových SUV u konce? Novou generaci Hondy CR-V pohání jen benzin, poprvé má sedm míst

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 8. 2018 17:25
Trh s SUV střední třídy obohatily v posledních týdnech hned dva modely. Domácí Škodě Kodiaq tak vedle Hyundai Santa Fe bude konkurovat také pátá generace Hondy CR-V. Ta poprvé přijíždí se sedmi sedadly, poprvé bude dostupná jako hybrid a poprvé od prvního vydání vozu nenabídne naftový agregát. Japonci tak reagují nejen na problémy, které se s těmito motory pojí, ale i na klesající poptávku. V jakých specifikacích bude nové CR-V dostupné na českém trhu najdete v následující galerii.

Design v duchu Civicu

Honda Civic svým odvážným designem rozdělila společnost. CR-V, ačkoliv si z ní bere inspiraci, tak radikální není. Minimálně v přední části vsadili designéři na jemnější tvary s větším množstvím chromu v okolí masky chladiče. Jedna z lišt pak zasahuje přímo až do hlavních světlometů. Ta přitom mají již ve standardu plnohodnotné diody. Směrem dozadu se zvyšuje linie oken, která je za druhým párem dveří dramaticky zkosená. To kvůli skupinovým svítilnám, protaženým po všech třech osách - tedy do výšky i do šířky nejen směrem ke středu víka kufru, ale i směrem k blatníkům. Páté dveře jsou celkově poměrně mohutné s menším prosklením. Honda pak také uvádí, že řada prvků byla tvarována s ohledem na aerodynamiku. Ostatně přední maska nabízí aktivní lamely.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Uvězněného ruského opozičního politika Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla právnička. Podle TASS neví, kam jejího klienta vezou.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Koronavirus mají v pražské zoo i lvi a gorilí samec. Příznaky mají mírné

Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí e jeden gorilí samec v pražské zoo. Jejich příznaky jsou zatím velmi mírné, projevují se u lvů rýmou, resp. pokašláváním, u gorilího samce Richarda nechutenstvím a únavou. Informoval o tom ředitel pražské zoo na svém Twitteru.

Zdroj: Domácí
před 33 minutami

Newyorská prokuratura už získala Trumpovy finanční záznamy

Úřad manhattanského prokurátora Cyruse Vance se dostal k finančním záznamům bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa poté, co mnohaměsíční soudní tahanice kolem žádosti o tyto dokumenty v pondělí ukončil Nejvyšší soud USA. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se záležitostí o tom informuje televize CNN. Prokuratura údajně dostala miliony stránek záznamů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy