Češi je kupují krizi navzdory. Projděte si automobily s největším nárůstem prodejů

Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 10. 2020 6:02
Český trh s novými auty se potýká, podobně jako celá Evropa, s koronavirovou pandemií. I kvůli ní se za první tři čtvrtletí od ledna do září propadl o 22,39 procenta, případně 42 791 prodaných automobilů. Najde se ale i několik modelů, které se tomuto trendu vyhýbají a naopak meziročně rostou. O jaká auta jde, najdete v následující galerii.

V galerii najdete přehled modelů, u nichž došlo navzdory propadu celého trhu meziročně k největšímu nárůstu prodejů. Zároveň jde o modely, kterých se od ledna do září prodalo alespoň 100 kusů.

Foto: Citröen

Citroën C1: +46 %

K polovičnímu nárůstu registrací se, podle Svazu dovozců automobilů, blíží Citroën C1. Ten si polepšil o 45,68 procenta - z 81 na 118 automobilů. A nutno podotknout, že se poměrně dařilo celé rodině z kolínské továrny TPCA. Toyota Aygo rostla o 18,18 procenta, Peugeot 108 pak o 27,21 procenta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy