Češi je kupují krizi navzdory. Projděte si automobily s největším nárůstem prodejů

Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 10. 2020 6:02
Český trh s novými auty se potýká, podobně jako celá Evropa, s koronavirovou pandemií. I kvůli ní se za první tři čtvrtletí od ledna do září propadl o 22,39 procenta, případně 42 791 prodaných automobilů. Najde se ale i několik modelů, které se tomuto trendu vyhýbají a naopak meziročně rostou. O jaká auta jde, najdete v následující galerii.

V galerii najdete přehled modelů, u nichž došlo navzdory propadu celého trhu meziročně k největšímu nárůstu prodejů. Zároveň jde o modely, kterých se od ledna do září prodalo alespoň 100 kusů.

Foto: Citröen

Citroën C1: +46 %

K polovičnímu nárůstu registrací se, podle Svazu dovozců automobilů, blíží Citroën C1. Ten si polepšil o 45,68 procenta - z 81 na 118 automobilů. A nutno podotknout, že se poměrně dařilo celé rodině z kolínské továrny TPCA. Toyota Aygo rostla o 18,18 procenta, Peugeot 108 pak o 27,21 procenta.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy