Evropa těsně vítězí nad Amerikou a Japonskem: Deset nejlepších automobilových interiérů roku 2016

Evropa těsně vítězí nad Amerikou a Japonskem: Deset nejlepších automobilových interiérů roku 2016
Interiér je přizpůsoben pro dlouhé pobyty. Například mezi předními sedačkami najdete velkou ledničku.
Sportovně užitkový vůz Cadillac XT 5 není primárně určený pro jízdu v terénu.
Tomu odpovídá i elegantně řešený interiér. Zajímavý je způsob použití dřevěného obložení na volantu a volič jízdních režimů ve stylu BMW.
Nová generace Chevroletu Camaro je lehčí, kratší, nižší a užší než předešlá verze.
Foto: Chrysler
Radek Pecák Radek Pecák
18. 4. 2016 20:35
Organizace Wards auto každoročně vyhodnocuje nejlepší automobilové interiéry. Letos do přehledu zařadila desítku vozů, z nichž tři vznikaly v USA, tři v Japonsku a zbývající čtveřice v Evropě. Vesměs jde o interiéry automobilů řadících se do prémiového segmentu, najdeme tu ale rovněž zástupce vozů pro širší masy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy