Elektrickou tříkolku musela z tunelu vytlačit policie. Baterie nezvládla vysoký mráz

Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 2. 2021 16:37
Baterie elektromobilů a mráz se nemají rády a obzvlášť to platí o pochybných produktech neznámých značek. Přesvědčil se o tom i majitel elektrické tříkolky, kterému došla šťáva uprostřed pražského Strahovského tunelu a vytlačit ho musela policie.
Policisté v Praze vytlačili z tunelu elektrické vozítko. | Video: Týdeník Policie

Zpráva o ojedinělém zásahu se objevila v Týdeníku policie. Policisté podle něj přijali hlášení o nepojízdném vozidle v jednom z pražských tunelů okolo deváté hodiny večerní. Jeho řidiči došla "šťáva" v bateriích, když podle webu Novinky.cz chtěl vyzkoušet, kolik jeho elektrovozítko (pravděpodobně) čínské výroby ujede v mrazu.

Policie nejprve na místo zavolala odtahovou službu, té se však tříkolku nepodařilo odtáhnout, protože neměla potřebné oko pro uchycení lana. Odtahu se tak museli chopit sami přivolaní policisté. Jeden tříkolku tlačil a druhý za ním jel ve služebním autě s rozsvícenými majáky, aby ho chránil před možnou kolizí. Po několika stech metrech tlačení pak policisté auto odstavili na parkovišti ve Střešovicích.

Elektromobily na snížený dojez v zimě trpí. Například Renault Zoe, který redakce Aktuálně.cz dlouhodobě testuje, udává při současných teplotách hluboko pod nulou místo běžného dojezdu okolo 240 kilometrů o devadesát méně. 

V případě slabé baterie, když zbývá dojezd v řádu několika málo desítek kilometrů, však moderní elektrická auta řidiče varují a umožní mu v klidu najít dobíjecí stanici. Podobné situace, která se stala ve Strahovském tunelu, tak jsou dané buď rozhodnutím šoféra, nebo absencí ukazatele dojezdu. Elektrické tříkolky podobné té "strahovské" prodává například klatovská společnost elBlesk. I za dobrého počasí ujedou jen 70 kilometrů nebo méně.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Do Afghánistánu se přesouvají bojovníci IS ze Sýrie či Libye

Rusko zaznamenalo přesun bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) ze Sýrie, Libye a dalších zemí do Afghánistánu. Novinářům to ve středu řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu, jenž zároveň uvedl, že Rusko poskytne Tádžikistánu vojenskou pomoc, pokud bude země kvůli dění v sousedním Afghánistánu ohrožena.

"Samozřejmě doufáme, že v Afghánistánu dojde k nějakému konsensu a smíření mezi etniky. Zároveň však vidíme, jak se tam aktivně přemísťují (…) z různých regionů, včetně Sýrie či Libye jednotky Islámského státu," prohlásil Šojgu.

Radikální islamistické hnutí Tálibán zahájilo v květnu - tedy v době, kdy začala mezinárodní koalice stahovat ze země své zbývající vojáky - masivní ofenzivu proti vládním silám. Obsadilo od té doby rozsáhlá venkovská území a klíčové hraniční přechody se sousedními zeměmi. Tvrdí, že má pod svou kontrolou 90 procent hranic země, což vláda v Kábulu popírá.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Smartwings v říjnu obnoví leteckou linku do Dubaje

Tuzemská letecká skupina Smartwings obnoví od 20. října přímé spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linku bude během zimního letového řádu provozovat každý den. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Smartwings v současnosti nabízí letecká spojení z Prahy do téměř 60 destinací. Dopravce očekává, že jen v červenci z a do Prahy přepraví na svých letech přes 280 000 cestujících a dalších téměř 100 000 cestujících na letech v rámci destinací Brna a Ostravy.

"Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie," uvedl obchodní ředitel Peter Šujan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy