Do aukce jde unikátní sbírka 140 šlapacích autíček. Raritou je Bentley nebo Bugatti, ale i Ferrari

Raritní sbírka šlapacích aut jde do aukce. Podívejte se do galerie na zajímavé modely, které by potěšily malé i velké kluky.
Dražbu vzácných autíček pořádá síň Brightwells a koná se 21. března letošního roku.
Sbírka čítá 140 šlapacích autíček.
Toto například vzdávalo hold Fordu Mustang...
... tento model má naopak připomínat renaulty ze 60. let.
Foto: Bicester Heritage
Eva Srpová Eva Srpová
20. 3. 2018 6:48
Pamatujete si na šlapacího Moskviče? Ten je proti naprosto unikátní sbírce šlapacích aut, která jde právě do aukce, jen slabým odvarem. V Británii se budou dražit dokonale zrestaurované malé Bentleye nebo Bugatti, ale i miniaturní Ferrari, Jeepy nebo formule od Lotusu.

Ve středu 21. března letošního roku aukční síň Brightwheels pořádá v prostorách společnosti Bichester Heritage sídlící ve stejnojmenné vesnici nedaleko Oxfordu unikátní aukci 140 šlapacích autíček.

Jde často o velmi vzácné a unikátní stroje, které mají vysokou hodnotu, ačkoli ne tak velkou jako jejich předobrazy v měřítku 1:1.

V mnoha případech jde o plechové vozy jednodušší konstrukce, které se nesnaží podobat konkrétním "dospělým" modelům, jindy jde ale téměř o miniaturní kopie velkých modelů značek Bentley, Bugatti, Jeep nebo Ferrari.

A často jsou vyrobeny s opravdu enormní pečlivostí. Mají funkční jednoduché brzdy, nastavitelné pedály, kožené sedačky, a v některých případech dokonce i elektromotor.

Dan Geoghegan, výkonný ředitel společnosti Bicester Heritage, uvedl: "Autíčka s pedály jsou součástí naší motoristické a společenské historie. Tato aukce nabízí pro mnohé unikátní příležitost pořídit si jednu z fascinujících historických rarit na kolech za dostupnější cenu, než by stály tyto stroje v životní velikosti."

Na některé šlapací modely, které se v aukci nabízejí, se podívejte do galerie.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy