Deset věcí, které se změnily na Volkswagenu Transporter. Odolává větru a parkuje sám

Martin Frei Martin Frei
5. 9. 2019 6:01
Dodávky stárnou pomaleji než osobní auta. Vždyť tady nejsou na machrování stylem, ale na poctivou práci. Proto i takový klasik jako Volkswagen Transporter zůstává věrný osvědčeným postupům. Neholduje pózování na rampách autosalonů, ale udržuje se ve formě dílčími inovacemi. Ta současná zasahuje mimo jiné i do označení. Zatímco u předchozích verzí písmeno T vždy doplňovalo celé číslo, teď po tři roky starém typu T6 přichází T6.1. Sestavili jsme seznam deseti věcí, které se na voze změnily.
Foto: Volkswagen
Foto: Volkswagen

Klasický design

Vnější vzhled je spíš o jemných retuších. Větší maska chladiče skrývá pod logem povinný radar adaptivních systémů, naopak světlomety zeštíhlely díky kompaktnější diodové optice. Novou příď samozřejmě dostávají všechny varianty Transporteru. Od valníků a sklápěček přes skříňové dodávky a osobní verzi Combi, lépe vybavenou Caravellu až po luxusní Multivan. Zůstává také atraktivní nabídka dvoubarevných laků. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy