Další naftová rozlučka. Honda v Evropě s diesely skončí v roce 2021

Martin Přibyl Martin Přibyl
29. 11. 2018 14:23
Až v roce 2021 skončí aktuální provedení kompaktního hatchbacku Civic, skončí Honda v Evropě s diesely. Informují o tom Automotive News Europe.
Nová Honda CR-V již není v Evropě s dieselem dostupná. V případě generačních obměn dalších modelů to bude podobné.
Nová Honda CR-V již není v Evropě s dieselem dostupná. V případě generačních obměn dalších modelů to bude podobné. | Foto: Honda

"Všechny nové modely, které od této chvíle uvedeme na evropský trh, nebudou nabízeny s dieselovým motorem," cituje odborný server ředitele britského zastoupení japonského výrobce Davea Hodgettse. Honda místo toho chce v Evropě nabídnout hybridní vozy a čisté elektromobily. Nafťáky by mohla dále vyrábět jen pro rozvojové trhy (Indii, Thajsko nebo Filipíny). 

V současné době nabízí Honda na starém kontinentě se vznětovými motory oblíbený Civic a malý crossover HR-V. Druhý jmenovaný model se nové generace dočká v roce 2020 společně s miniMPV Jazz. Obě auta dostanou upravenou verzi hybridního systému i-MMD, který automobilka představila již ve středně velkém SUV CR-V (hybrid u něj má představovat třetinu z plánovaných šedesátitisícových evropských prodejů).

Hybridní verzi bude mít v roce 2021 i příští generace slavného Civicu. Celosvětově bude k mání jako klasický "samonabíjecí" hybrid i v hybridní verzi do zásuvky. Příchod druhé jmenované do Evropy ale závisí podle Hodgettse na legislativě. Největším trhem pro plug-in hybridy je Velká Británie, tamní vláda pro ně ale nedávno zrušila finanční pobídky.

Příští rok má Honda na evropský trh uvést také svůj první elektromobil: retro vůz, který bude vycházet z konceptu Urban EV.

S dieselovými motory se chystá skončit řada automobilek: např. Volvo, Toyota nebo Nissan. Podívejte se na přehled.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 42 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy