Crash testy: Nejbezpečnějšími vozy roku 2017 jsou tři nové Volkswageny, dvě Subaru i Volvo

Pět hvězdiček a dobré hodnocení si z loňských přísných testů odnesla i dvojice Subaru XV a Impreza.
Kategorie Manažerský vůz: Volkswagen Arteon
Ochrana dospělých: 96 %. Ochrana dětí 85 %. Ochrana chodců 85 %. Hodnocení bezpečnostních asistentů: 82 %.
Kategorie Velký off-road: Volvo XC60
Ochrana dospělých: 98 %. Ochrana dětí 87 %. Ochrana chodců 76 %. Hodnocení bezpečnostních asistentů: 95 %.
Foto: Euro NCAP
Jan Markovič Jan Markovič
11. 1. 2018 7:55
Laboratoře Euro NCAP, které v Evropě testují bezpečnost automobilů, zveřejnily nejlepší účastníky loňských crash testů. Pět hvězdiček dostala všechna vítězná auta, rozhodující byly výsledky v dílčích disciplínách, tedy v bezpečnosti dospělých, dětí, chodců a výbava asistenty. Testovací středisko řadilo vítěze podle kategorií s tím, že auta spolu nelze přímo srovnávat. Podívejte se, kdo uspěl.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy