Řidička se po ničivém manévru styděla vylézt z auta. Zpackané couvání natočila kamera

Video Video
4. 1. 2021 11:23
Kuriozní nehodu zaznamenaly průmyslové kamery na jedné z ulic v severovietnamském městě Hung Yen. Řidička na záběrech po nastoupení za volant nejprve zhruba půl minuty čeká na správný okamžik, kdy vyjet na rušnou silnici. S podélně zaparkovaným vozem nakonec přes zpátečku bleskurychle najede do několika skútrů a auta, které stálo za ní.
Řidička nacouvala do stojících motocyklů | Video: Reuters

Na záběrech je následně vidět, jak žena v šoku ani nechtěla vystoupit z auta. K místu nehody se navíc přiblížilo hned několik svědků, mezi kterými pravděpodobně byli i poškození. Při havárii, která se stala 26. prosince, se nikomu nic nestalo, místní média jen uvádějí, že škoda napáchaná na motocyklech a autu, byla značná.

 

Právě se děje

před 22 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy