Altaba, nový název pro zbytek internetové legendy Yahoo. Marissa Mayerová skončí

Martin Ehl Ekonomika Martin Ehl, Ekonomika
10. 1. 2017 14:40
Hlavní část firmy Yahoo loni koupila společnost Verizon, zbytek se přejmenuje na Altaba – zřejmě kombinaci slov alternativní a Alibaba. Šéfka společnosti Marissa Mayerová po dokončení prodeje v čele Yahoo skončí.
Marissa Mayerová, Yahoo
Marissa Mayerová, Yahoo | Foto: Reuters

San Francisco – Společnost Yahoo, jedna z amerických ikon počátků internetu, letos dokončí prodej svého hlavního byznysu a změní jméno. Část věnující se digitální reklamě, e-mailovým službám a mediálním aktivitám podle dohody z loňského července kupuje koncern Verizon za 4,83 miliardy dolarů.

Zbytek původní firmy se přejmenuje na Altaba. Zbudou jí aktiva obsahující hlavně patnáctiprocentní podíl v čínském internetovém prodejci Alibaba a 35,5 procenta v japonské odnoži Yahoo. Nový název Altaba je tak zřejmě kombinací slov alternativní a Alibaba, jak potvrdil deníku Wall Street Journal nejmenovaný zdroj z firmy.

Marissa Mayerová, Yahoo
Marissa Mayerová, Yahoo | Foto: Reuters

Marissa Mayerová, dosavadní šéfka Yahoo, po dokončení transakce s Verizonem ve své funkci skončí. Do Yahoo, které se v posledních letech „proslavilo“ hlavně dvěma obřími úniky dat zákazníků, Mayerová přišla v roce 2012 z Googlu. Velká očekávání, že firmu, která je spojena s nástupem internetu v Americe, oživí., však nenaplnila.

Obchod s koncernem Verizon ještě není zdaleka ukončen, protože jeho experti zkoumají, jaký měl únik dat – nejprve milionu a posléze půl miliardy uživatelů – dopad na firmu. Verizon by podle manažerů citovaných deníkem Wall Street Journal mohl chtít změnit podmínky nákupu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Ústecký soud poslal za týrání dítěte jeho otčíma na 16 let do vězení

Ústecký krajský soud poslal za týrání a těžké ublížení na zdraví malého dítěte jeho otčíma na 16 let do vězení. Dítě zemřelo. Případ se stal loni v únoru Lounech. Stíhání čelí i matka utýraného chlapce, kterému nebyly ani tři roky.

Dítě podle znalců zemřelo následkem brutálního fyzického násilí. Stopy DNA chlapce se našly mimo jiné na žehličce. K bití používal Josef Kuča podle obžaloby dlaně, vařečku, kousal ho, sprchoval studenou vodou nebo nechával klečet s nataženýma rukama, na které mu pokládal knížky.

Muž se k činu částečně doznal. Popřel, že by dítě pálil, připustil, že ho svou výchovou zabil. Při posledním slovu se omluvil rodině chlapce. "Nechtěl jsem, aby to tak dopadlo, a moc mě to mrzí," řekl.

před 8 minutami

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí. Spornou část zákona zrušil. Zdanění prosadila vláda s KSČM a SPD.

před 12 minutami

Nigerijská policie našla další "dům hrůzy". Z islámské školy vysvobodila 300 chlapců

Nigerijská policie odhalila ve státu Katsina další islámskou školu, ve které její provozovatelé mučili, sexuálně zneužívali a drželi v okovech přes 300 chlapců. S odkazem na mluvčího místních bezpečnostních složek o tom v úterý informovala agentura AFP. Policie v sousedním státě Kaduna přitom koncem září vysvobodila téměř shodný počet chlapců z podobného zařízení, které tehdy šéf místní policie nazval "domem hrůzy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy