Albert musí kvůli Sparu prodat pět obchodů. Poprvé řekl kde

ČTK ČTK
1. 8. 2014 11:34
Vybrané prodejny v České Lípě, Litoměřicích, Táboře a v Třebíči musí společnost Ahold předat jinému provozovateli, dodal k transakci za pět miliard antimonopolní úřad.
Prodejny Interspar se začlení do sítě společnosti Ahold.
Prodejny Interspar se začlení do sítě společnosti Ahold. | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Společnost Ahold musí po převzetí prodejen Interspar prodat pět obchodů (značek Albert a Interspar) v České Lípě, Litoměřicích, Táboře a Třebíči. Ahold letos za 5,2 miliardy korun převzal ztrátové prodejny Interspar, díky této transakci se stane jedničkou na českém trhu.

Antimonopolní úřad transakci schválil za předpokladu, že společný podíl na trhu obou řetězců by neměl přesáhnout určité procento v žádném městě.

"Albert bude muset najít jiného maloobchodního prodejce potravin, který převezme vybrané prodejny a nadále je bude provozovat. Tento prodejce také převezme závazky vůči zaměstnancům. Albert nebude prodejny uzavírat," uvedla mluvčí společnosti Ahold Judita Urbánková.

"Úřad pro ochranu hospodářské soutěže požaduje, aby byly prodejny odprodány jinému nebo jiným maloobchodním prodejcům potravin a aby i nadále pokračovaly ve své činnosti," dodala Urbánková.

Začlenění prodejen Interspar potrvá rok

Například v Třebíči stojí obchody obou řetězců naproti sobě. Společnost Ahold provozující obchody Albert dnes začala s integrací prodejen Interspar do své sítě. Začlenění prodejen má být ukončeno příští rok.

"Plánujeme přeměnu obchodů na značku Albert, nicméně zachováme všechny silné atributy, které jak Spar, tak Albert nabízí současným zákazníkům. Pečlivě zvažujeme, jak nejlépe zapojit tyto prvky do nabídky stávajících prodejen Albert, abychom skutečně mohli nabídnout to nejlepší z obou," uvedl ředitel Aholdu Jesper Lauridsen.

Ahold v ČR provozuje 332 prodejen obou značek s více než 17 500 zaměstnanci. Řetězec denně obslouží asi 640 000 zákazníků. Ahold již dříve prohlásil, že prvotní investice do získaných prodejen bude 1,35 miliardy korun. Tržby Aholdu v ČR dosáhly předloni téměř 41 miliard korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy