Albert musí kvůli Sparu prodat pět obchodů. Poprvé řekl kde

ČTK ČTK
1. 8. 2014 11:34
Vybrané prodejny v České Lípě, Litoměřicích, Táboře a v Třebíči musí společnost Ahold předat jinému provozovateli, dodal k transakci za pět miliard antimonopolní úřad.
Prodejny Interspar se začlení do sítě společnosti Ahold.
Prodejny Interspar se začlení do sítě společnosti Ahold. | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Společnost Ahold musí po převzetí prodejen Interspar prodat pět obchodů (značek Albert a Interspar) v České Lípě, Litoměřicích, Táboře a Třebíči. Ahold letos za 5,2 miliardy korun převzal ztrátové prodejny Interspar, díky této transakci se stane jedničkou na českém trhu.

Antimonopolní úřad transakci schválil za předpokladu, že společný podíl na trhu obou řetězců by neměl přesáhnout určité procento v žádném městě.

"Albert bude muset najít jiného maloobchodního prodejce potravin, který převezme vybrané prodejny a nadále je bude provozovat. Tento prodejce také převezme závazky vůči zaměstnancům. Albert nebude prodejny uzavírat," uvedla mluvčí společnosti Ahold Judita Urbánková.

"Úřad pro ochranu hospodářské soutěže požaduje, aby byly prodejny odprodány jinému nebo jiným maloobchodním prodejcům potravin a aby i nadále pokračovaly ve své činnosti," dodala Urbánková.

Začlenění prodejen Interspar potrvá rok

Například v Třebíči stojí obchody obou řetězců naproti sobě. Společnost Ahold provozující obchody Albert dnes začala s integrací prodejen Interspar do své sítě. Začlenění prodejen má být ukončeno příští rok.

"Plánujeme přeměnu obchodů na značku Albert, nicméně zachováme všechny silné atributy, které jak Spar, tak Albert nabízí současným zákazníkům. Pečlivě zvažujeme, jak nejlépe zapojit tyto prvky do nabídky stávajících prodejen Albert, abychom skutečně mohli nabídnout to nejlepší z obou," uvedl ředitel Aholdu Jesper Lauridsen.

Ahold v ČR provozuje 332 prodejen obou značek s více než 17 500 zaměstnanci. Řetězec denně obslouží asi 640 000 zákazníků. Ahold již dříve prohlásil, že prvotní investice do získaných prodejen bude 1,35 miliardy korun. Tržby Aholdu v ČR dosáhly předloni téměř 41 miliard korun.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy