Hrůzu převezli po třech týdnech z ostravské nemocnice

ČTK ČTK
11. 8. 2014 9:16
Nemocnice nebude na přání rodiny k převozu ze zdravotnického zařízení poskytovat žádné bližší informace.
Michal Hrůza
Michal Hrůza | Foto: ČTK

Ostrava - Zpěvák Michal Hrůza byl ráno převezen z Městské nemocnice Ostrava. Léčba bude pokračovat v Čechách, řekla mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

Hrůza skončil v ostravské nemocnici, když ho před třemi týdny dva mladíci surově zbili ve Stodolní ulici.

Podle Otáhalové nebude nemocnice na přání rodiny k převozu ze zdravotnického zařízení poskytovat žádné bližší informace. Zdravotní stav zpěváka se ale podle dostupných informací v posledních dnech zlepšoval, na jeho léčbě se už podílel logoped.

Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám.

Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí. Musel se podrobit operaci a byl udržován v umělém spánku, z něhož byl probuzen 29. července. Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují.

 

Právě se děje

Další zprávy