Zima se hlásí o slovo, na horách napadne až 25 cm sněhu

Dagmar Honsová, Meteopress
5. 12. 2011 12:20
V úterý ráno se na silnicích může vytvářet náledí a sněhové jazyky, varují meteorologové
Foto: Simona Kosáčková

Česká republika - Pondělní mikulášské ráno bylo větrné, ale teploty se pohybovaly nejčastěji mezi 9 až 4 °C. Nejvyšší ranní teplotu naměřili na západě Čech.

Během dne se ovšem bude od západu výrazně ochlazovat kvůli studenému severozápadnímu proudění a večer se bude teplota vzduchu pohybovat kolem bodu mrazu.

Čerstvý západní vítr bude během večera slábnout. Ráno dosáhl rychlosti 5 až 10 m/s, s nárazy až 20 m/s, na hřebenech hor až 25 m/s (to je 90 km/h).

Mikulášská nadílka bude ve znamení polojasné až oblačné oblohy, na horách se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách se srážky vyskytnou jen ojediněle.

Během noci na úterý očekáváme místy sněhové přeháňky, v nížinách to bude déšť se sněhem, nejnižší teploty budou klesat k 1 až -3 °C. V ranních hodinách tak může na silnicích od středních poloh ležet sněhová pokrývka. Na silnicích se může vytvářet náledí, ve vyšších polohách sněhové jazyky.

V horských oblastech bude až do středy sněžit, napadnout může až kolem 25 cm sněhu. Ve čtvrtek, na přechodu teplé fronty, se ale bude oteplovat a zřejmě i na horách bude pršet a sníh opět odtaje.

 

Právě se děje

Další zprávy