reklama
 
 

Zemřel sociolog, bývalý poslanec a expert na školství Petr Matějů. Bylo mu 66 let

19. 6. 2017
V pátek zemřel sociolog, který se zabýval zejména školstvím Petr Matějů. Dožil se 66 let. V minulosti byl Matějů poslancem za Unii svobody-DEU a zastupoval také Česko ve výboru pro vzdělávací politiku OECD.

Praha - Ve věku 66 let zemřel v pátek sociolog Petr Matějů. V pondělí to sdělila Simona Weidnerová z Institutu pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA), který Matějů zakládal a ve kterém působil. V minulosti byl Matějů poslancem za Unii svobody-DEU a zastupoval také Česko ve výboru pro vzdělávací politiku OECD.

Matějů byl podle Weidnerové nejcitovanějším českým sociologem v zahraničí. Zabýval se problematikou vzdělávání, sociálních nerovností, lidských zdrojů, konkurenceschopnosti, výzkumu, vývoje a inovací.

V Unii svobody byl od roku 1998, působil jako její místopředseda. Byl také stranickým expertem na oblast školství. Ve volebním období 1998 až 2002 byl poslancem, poté se ale se stranou rozešel.

V letech 2006 až 2007 působil jako náměstek ministryně školství Miroslavy Kopicové, od roku 2006 do roku 2010 byl členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace. V rámci těchto funkcí vedl na ministerstvu školství projekt Bílé knihy terciárního vzdělávání. V letech 2008 až 2014 předsedal Grantové agentuře ČR.

autor: ČTK | 19. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama