Zeman se na Homolce podrobil zákroku v ústech. Šlo o malý absces, řekl

Lukáš Prchal Lukáš Werner Lukáš Prchal, Lukáš Werner
Aktualizováno 18. 1. 2018 20:52
Prezident Miloš Zeman v minulých dnech podstoupil v Nemocnici Na Homolce menší zákrok v ústní dutině. V TV Barrandov prezident večer upřesnil, že šlo o malý absces.
Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou.
Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Prezident Miloš Zeman se tento týden v pražské Nemocnici Na Homolce podrobil zákroku v ústní dutině. "Byl to malý operativní zákrok," řekl zdroj z lékařského prostředí. Zeman je nyní na zámku v Lánech, kde odpočívá.

"Nemůžeme sdělovat informace k našim pacientům, ať už je to pan prezident nebo kdokoli jiný. V této věci se musíte obrátit na kancelář pana prezidenta," odpověděla na dotazy mluvčí nemocnice Martina Dostálová.

Prezidentův lékař Miloslav Kalaš ze stejné nemocnice se k zákroku nejprve nechtěl vyjadřovat s tím, že řídí a nemá čas. Později redakci řekl, že je u prezidenta v Lánech, a odkázal na hradního mluvčího.

"Jsem lékař pana prezidenta a my spolu komunikujeme," řekl bez dalšího upřesnění. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček nechtěl zákrok komentovat s tím, že se redakce má dívat večer na TV Barrandov, kde má prezident svůj pravidelný pořad. Až po vydání článku informace redakce potvrdil na svém účtu na Twitteru. "Drobný zánět v dutině ústní, nic vážného," napsal bez dalších podrobností. Informaci večer v TV Barrandov potvrdil i prezident, který řekl, že šlo o malý absces. "Před dvěma dny mi řezali vnitřní stranu tváře. Pořád mě to trochu bolí a nejsem tolik soustředěný na vaše otázky jako vždy," řekl moderátorovi.

Zeman už tento týden změnil program, když oznámil, že nepřijme demisi vlády Andreje Babiše (ANO) tento týden, jak původně avizoval, nýbrž až příští středu. Mluvčí Ovčáček to vysvětloval tím, že se Zeman bude připravovat na televizní debaty se svým protikandidátem Jiřím Drahošem.

Minulý týden na tiskové konferenci vystoupilo lékařské konzilium, které prohlásilo, že je prezident v dobré fyzické a psychické kondici a cítí se dobře. Prezidentův zdravotní stav budí pozornost dlouhodobě.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy