Ústavní stížnost na lex Babiš podám ještě v únoru, právníci dolaďují poslední detaily, oznámil Zeman

Domácí Domácí
1. 2. 2017 16:18
Ústavní stížnost na novelu zákona o střetu zájmů, které se přezdívá lex Babiš, podá prezident Miloš Zeman v ještě v únoru. Informoval o tom mluvčí Jiří Ovčáček. "Pan prezident v průběhu měsíce února podá podnět k Ústavnímu soudu ve věci novely zákona o střetu zájmů zvané 'lex Babiš'," napsal s tím, že "v současné době už právníci dolaďují poslední detaily tohoto podnětu". Zeman zákon, který mimo jiné znemožní vicepremiérovi Andreji Babišovi vlastnit média a jeho firmám ucházet se o státní zakázky, koncem loňského roku vetoval. Poslanci jej však přehlasovali.
Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy