Léto to ještě nevzdává. Slunečné počasí bez deště přinese až 30 stupňů

ČTK ČTK
4. 9. 2023 7:50
První zářijový týden bude provázet slunečné a teplé počasí prakticky beze srážek. Teploty postupně porostou a v závěru týdne mohou dosáhnout až ke tropickým 30 stupňům Celsia. Ráno se mohou objevit mlhy. Podobný ráz počasí vydrží podle meteorologů i po víkendu, vyplývá z týdenní předpovědi počasí.
Foto: Jakub Plíhal

"Slunečné a suché počasí by mělo vydržet minimálně do první poloviny dalšího týdne. Odpolední teploty v první polovině týdne budou kolem letních 25 stupňů, postupně se mohou dostat až k tropickým 30 stupňům Celsia," uvedli meteorologové.

V pondělí dosáhnou nejvyšší odpolední teploty 21 a 25 stupňů, v úterý budou maxima kolem 26 stupňů a ve středu teploměr ukáže až 27 stupňů. Od čtvrtka pak budou stoupat k 29 stupňům a podle meteorologů na některých místech překročí i třicítku.

Postupně porostou i noční teploty - zatímco na začátku týdne budou klesat k sedmi stupňům, v závěru vystoupí nad deset stupňů Celsia.

Celý týden bude obloha jasná či polojasná, předpověď zatím pro příští dny nepočítá s žádným deštěm ani přeháňkami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy