Začala ostrá fáze boje o Temelín, Westinghouse si věří

Tereza Šídlová
1. 4. 2013 12:00
ČEZ začíná od příštího týden jednat s uchazeči o dostavbu o jejich nabídkách
Jaderná elektrárna Temelín
Jaderná elektrárna Temelín | Foto: Reuters

Rekonstrukce Insideru - Už týden poté, co ČEZ zveřejnil předběžné pořadí v tendru na Temelín, se rozjede další fáze soutěže.

Můžeme jí dát přívlastek ostrá, protože pokud si dosud uchazeči vyměňovali se zadavatelem tendru informace korespondenčně (na 'zavřené dveře v ČEZu' v úvodní fázi tendru si stěžovala hlavně francouzská Areva), nyní přijde řada na osobní vyjednávání.

"Příští týden začínáme jednat s uchazeči o jejich nabídkách," řekl mluvčí ČEZu Ladislav Kříž a Insider zjistil, že schůzka s rusko-českým konsorciem MIR.1200 je naplánována na 3. dubna.

Před konečným rozhodnutím, jež je zatím stanoveno na letošní září, má ČEZ s Westinghousem i s MIRem zatím naplánováno osm kol jednání.

ČEZ mluví o nastávající fázi velmi opatrně a jeho mluvčí kromě obecných klišé, že půjde o to, aby se dosavadní nabídky ve všech parametrech ještě vylepšily, uvolní jediný detail, a to ještě ten, že "jednání budou probíhat vždy zvlášť".

Přečtěte si celou rekonstrukci v deníku Insider: Proč si věří Westinghouse a co si od tendru slibuje Nečasův kabinet?

 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 15 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy